در تماس وزیر امور خارجه عمان؛

امیرعبداللهیان: آمریکا مسئول مستقیم طولانی شدن مذاکرات وین است

امیرعبداللهیان: آمریکا مسئول مستقیم طولانی شدن مذاکرات وین است

به گزارش محفل وزیر امور خارجه از اعمال تحریم های مجدد از طرف آمریکا درمورد برخی اشخاص و شرکت های ایرانی انتقاد نمود و اظهار داشت: ایران آماده یک توافق خوب و پایدار می باشد اما طرف آمریکایی با برخی زیاده خواهی ها، مسئول مستقیم تطویل مذاکرات تا حالا بوده است.


به گزارش یکشنبه شب ایرنا، بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، در مورد برخی مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک همچون برقراری آتش بس در یمن و همین طور مذاکرات وین گفت و گو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه عمان در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرار رسیدن ماه مبارک رمضان به دولت و ملت ایران، از برقراری آتش بس در یمن استقبال کرد و با تشکر از نقش و کوشش های کشورمان در این خصوص، ابراز امیدواری کرد که این مساله سبب فراهم شدن بستر لازم برای گفت و گو ها بین همه طرف های یمنی و بازگشایی مرزهای این کشور شود.
وزیر امور خارجه نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن تبریک متقابل ماه مبارک رمضان به همتای عمانی و دولت و ملت عمان و همین طور ابراز امیدواری نسبت به پایدار ماندن آتش بس در یمن، از نقش سازنده عمان در این راستا قدردانی کرد.
امیرعبداللهیان در این خصوص اظهار نمود: حالا آنچه مهمست لغو کامل محاصره انسانی به موازات استمرار آتش بس است. همین طور هم اکنون ارسال کمک های انسان دوستانه برای مردم یمن بسیار مهمست.
وی همین طور درباب مذاکرات وین، از اعمال تحریم های مجدد از طرف آمریکا در مورد تعدادی از اشخاص و شرکت های ایرانی انتقاد و اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده یک توافق خوب و پایدار می باشد اما طرف آمریکایی با برخی زیاده خواهی ها، مسئول مستقیم تطویل مذاکرات تا حالا بوده است.

وزیران امور خارجه ایران و عمان درباب ادامه مشورت و رایزنی مستمر درباب موضوعات در دستور کار دو کشور توافق کردند.منبع:

1401/01/15
22:55:49
5.0 / 5
1399
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل