واکنش ایران به برخورد خشن و توهین آمیز پلیس دانمارک با بانوی ایرانی

واکنش ایران به برخورد خشن و توهین آمیز پلیس دانمارک با بانوی ایرانی

به گزارش محفل سفارت ایران در کپنهاگ در واکنش به رفتار خشن و توهین آمیز پلیس دانمارک با بانوی ایرانی، مراتب اعتراض و گله مندی خویش را به وزارت امور خارجه این کشور ابلاغ نمود.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، دو روز پیش (پنجشنبه) تصاویر و فیلمی در فضای مجازی منتشر گردید که در آنها نیروی پلیس مهاجرت دانمارک در اجرای حکم طرد یک بانوی پناهجوی ایرانی، مبادرت به ضرب و شتم وی در مقابل دیدگان همسر و کودکانش نموده و طی برخوردی خشونت آمیز وی را با اجبار برای عزیمت به ترکیه به فرودگاه کپنهاگ منتقل کرده اند.
در پی تایید این رخداد تأثر برانگیز و خشونت بار پلیس دانمارک، سفارت جمهوری اسلامی ایران در کپنهاگ با ارسال یادداشت رسمی، مراتب اعتراض و گله مندی از این اقدام غیرانسانی را به وزارت امورخارجه دانمارک ابلاغ نمود.
در همین ارتباط خانم نادی پور سفیر ایران در دانمارک، روز جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ با حضور در وزارت امورخارجه محل، ضمن ملاقات با مقامات ذیربط وزارت مهاجرت و وزارت امور خارجه این کشور، مراتب اعتراض دولت ایران را اعلام نمود و در برابر این واقعه تأثر برانگیز که باعث ناخرسندی مردم و مقامات جمهوری اسلامی ایران شد، از مسؤلان دانمارکی خواست علاوه بر برخورد با خاطیان، عرضه اطمینان از عدم تکرار وقایع مشابه، بابت این رفتار غیرانسانی عذرخواهی شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک، با استفاده از این فرصت، دیگر موارد نقض حقوق بشر و آثار منفی چنین رفتارهای مترتب بر روابط فیمابین دو کشور را متذکر شد.
براساس اخبار انتشار یافته، پارلمان دانمارک روز پنجشنبه ۱۱فروردین ماه، وزیر همگرایی و مهاجرت این کشور را جهت عرضه توضیحات و پاسخ به سوالات نمایندگان و احزاب پیرامون این رخداد و رفتار دلخراش پلیس در برابر بانوی پناهجوی ایرانی، فراخوانده است.
در حال حاضر این خانم ایرانی تحت مراقبت پزشکی، نزد خانواده خویش در دانمارک سپری می کند.

1401/01/15
10:14:17
5.0 / 5
883
تگهای خبر: ابلاغ , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل