هتک حرمت به امام(ره) کار رذیلانه و پستی بود

هتک حرمت به امام(ره) کار رذیلانه و پستی بود

قم خطیب نماز جمعه قم در ارتباط با اتفاق شبانه و مفتضحانه ای که در تعرض به ساحت امام (ره) رخ داد، اظهار داشت: این امر زنجیره دسیسه هایی است که سلطنت طلبان و منافقان برای خدشه وارد کردن به صفوف ایران دنبال می کنند و این کار رذیلانه و پستی بود و اساسا مسؤلان امنیتی این را دنبال خواهند کرد. قم قهرمان هم برابر این تعارض این ساکت نخواهد نشست.


آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه نماز جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ قم که در مصلی قدس قم برگزار شد، ضمن اشاره به یوم الله ۱۲ فروردین، اظهار داشت: امام خمینی (ره) فرمودند که صبحگاه ۱۲ فروردین، روز حکومت الله، روز بزرگ، عید ملی و مذهبی ملت ایران است.
وی افزود: پس از قرن ها وابستگی، ملت ایران با آرای خودشان صحنه ایران را تغییر دادند و باهمت والای شما و پیشینیان شما تمام ورق های شیطانی کنار رفت و حکومت الهی برپا شد؛ و این فرصت کم نظیری بود. نیمه دوم قرن ۱۴ با انوار انقلاب اسلامی و مجاهدات شهدا و ایثارگران رقم خورد.
وی ضمن اشاره به این که دستاوردهای انقلاب اسلامی کم نیست، خاطرنشان کرد: قدرت استکبار جهانی و بیگانه کاهش پیدا کرد و در مواردی به صفر رسید و آن هایی که به ایران فرمان می دادند در مقابل اراده مردم ایران زانو زدند.
مدیر حوزه های علمیه، بیان نمود: جهاد تبیین می گوید مبادا این همه دستاوردها را به خاطر پاره ای از بهانه و ضعف ها دست کم بگیرید. هر یک از دشمنی های روا داشته ضد ایران در هرجایی بود قدرت های بزرگ را از پا در می آورد.
وی اظهار داشت: جنگ هشت ساله با حضور بیشتر قدرت های دنیا قابل تصور نبود، کودتاهایی که طراحی شد و از آنها عبور کردیم، گروهک سازی هایی که انجام شد و اقوام مختلف کرد، لر، ترک و... در مقابل ان ایستاند، کوشش برای تجزیه کشور، ترورهای مختلف شامل بالاترین مقامات تا جوانان عزیز، تحریم های ظالمانه ای که هر ابر قدرتی را از پا در میاورد بر ما تحمیل شد.
وی افزود: اختاپوس تبلیغات ضد ایران به کار گرفته شد هم اکنون بیشتر از ۳۰۰ شبکه ضد ما کار می کند، نفوذهایی که انجام شد و ضربه هایی که از درون سیستم به ما زدند و مهم ترین این ها جنگ ادراکی که راه انداختند ازجمله هجوم های دشمن به ما ایستاد.
خطیب نماز جمعه قم اظهار داشت: این به معنای این نیست که ما ضعف نداریم اما این ملت می تواند روی پای خود بایستد و بدون تسلیم شدن به دشمنان ایران و اسلام، راه تکامل را بپیماید و دشمان هم بدانند هم ملت همه این سختی ها را تحمل کرد و امروز هم خواهد ایستاد و مشکلات خودرو، بورس و... را حل می کند و آرزوی سقوط و تجزیه ایران را بر دل شما خواهد گذاشت.
وی در ارتباط با بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه به شکل حضوری اظهار نمود: با عنایت به کاهش نسبی کرونا و اینکه نظام فرهنگی و علمی فرزندان لطمه خورده است تصمیم گرفته شده است که آموزش ها به شکل حضوری در بیاید؛ و از زحمت همه معلمان و مربیان و سایر نهادهای علمی و مادران که در خانه برای حفظ نظام تعلیم و تربیت تلاش کردند باید تشکر کرد.
عضو شورایعالی حوزه های علمیه ضمن اشاره به ماه رمضان و فرصت تبلیغ اظهار نمود: همه ما روحانیون باید در هر جایی که می توانیم به جهاد تبیین و تبیین معارف الهی بپردازیم باید تلاش نماییم که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مساجد را رونق بدهیم. برنامه های درست فرهنگی و معرفتی باید افزایش پیدا کند. خیلی از سختی ها و مشکلات فرهنگی را باید با ماه رمضان فعال جبران کرد.
وی افزود: در عرصه بین الملل تلاش گسترده ای وجود دارد که محور مقاومت را تضعیف کنند ما از ملت عراق می خواهیم که همبستگی داشته باشند؛ چونکه دشمنان اسلام می خواهند همبستگی شما را بشکنند.
امام جمعه قم اظهار داشت: امیدواریم حرکت نرمال سازی روابط با اسرائیل که توسط مزدوران، مقرضان و غافلان شروع شده است متوقف شود امت اسلام این نرمال سازی را نمی پذیرد یا شما باید برگردید یا امت اسلام شما را به راه حق برمی گرداند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ارتباط با اتفاق شبانه و مفتضحانه ای که در تعرض به ساحت امام (ره) رخ داد، اظهار داشت: این امر زنجیره دسیسه هایی است که سلطنت طلبان و منافقان برای خدشه وارد کردن به صفوف ایران دنبال می کنند.
وی خاطرنشان کرد: این کار رذیلانه و پستی بود و اساسا مسؤلان امنیتی این را دنبال خواهند کرد. قم قهرمان با یک مقاله ننگین در آن زمان قیام کرد و انقلاب را به وجود آورد و امروز هم جوانان ما در مقابل این تعارض این ساکت نخواهد نشست.
آیت الله اعرافی در خطبه اول اظهار داشت: رسول خدا (ص) می فرماید اگر مردم می دانستند که در ماه رمضان چه برکتی وجود دارد دوست می داشت که تمام سال، رمضان باشد همینطور در جای دیگری می فرماید اگر می دانستید چه خبرها در نهان رمضان است و چه اسراری در گنجینه رمضان است خداوند را دائم بر این نعمت شکر می کردید.
وی بابیان این که ماه رمضان عید اولیا الله و برترین فرصت ها است، افزود: بعضی از بزرگان بیان نمودند که زمان ها تفاوتی ندارد بلکه به خاطر مظروف شان (رویدادهایی که در آن رخ می دهند) متفاوت هستند؛ اما بر مبنای احادیث شاید بتوان اظهار داشت که زمان ها در ملک و ملکوت باهم تفاوت هایی دارند و پیش از این که مظروف آنها رخ دهند در ذات متفاوت هستند همان گونه که قطعات یک روز (صبحگاه، شبانگاه و... ) باهم متفاوت هستند و تأثیرات مختلفی دارند.
مدیر حوزه های علمیه بیان نمود: اگر این امر باشد بالاترین زمان ها ماه رمضان و قله آن شبهای قدر است و همه زمان ها دامنه این قله هستند.
وی افزود: در این ظرف زمانی قرآن نازل شده است و وقایع مهم در آن رقم خورد است و در این ظرف آسمانی ملائک به صورت ویژه زمین نازل می شوند.
خطیب نماز جمعه، اظهار داشت: به خاطر همان شکوه و ظرفیتی که در این ماه قرار دارد خوبی ها در این ماه به اضعاف مضاعفه پاداش داده می شود و رسول خدا (ص) فرمودند که قرائت یک آیه قرآن در ماه رمضان برابر باختم قرآن است.
وی ادامه داد: در ماه رمضان آن هایی که بر جاده ماه رمضان حرکت می کنند به جایی می رسند که اعمال عادی و گاهی عمل غیر اختیاری شان دارای ثواب می شود در حالیکه ثواب و عقاب بر اعمال ارادی است. برای مثال نفس انسان دارای روزه ملتزم به شرایط روزه دارای ثواب است.
عضو شورایعالی حوزه های علمیه، اظهار نمود: به خاطر این خصوصیت ها ظرف رشد فردی و اجتماعی فراهم است و مقاومت ما در مقابل گناه، فساد، شهوت و غضب با روزه تقویت می شود؛ چونکه روزه اراده انسان را در راه خدا محکم می کند.
وی بابیان این که رمضان یک فرهنگ و مدرسه تربیتی است، خاطرنشان کرد: روزه خاص این است که دست و جوارح ما در فرمان خدا باشد.


1401/01/12
23:47:13
5.0 / 5
855
تگهای خبر: آموزش , حكم , طراحی , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
محفل