فرماندار مشهد با اشاره به حواشی دیدار تیم ملی فوتبال ایران و لبنان:

نقاط قوت بازی روز گذشته به مراتب بیشتر از حواشی آن بود

نقاط قوت بازی روز گذشته به مراتب بیشتر از حواشی آن بود

به گزارش محفل خراسان رضوی فرماندار مشهد اظهار داشت: تمام تصمیمات، تصمیمات ملی بود و برای همه حوزه ها با نظر ملی تصمیم گرفتیم و کسی در استان تصمیمی در این خصوص نگرفته است.


محسن داوری ظهر امروز در نشست خبری در مورد دیدار روز گذشته تیم های ملی فوتبال ایران و لبنان که در ورزشگاه امام رضا مشهد برگزار شد، اظهار نمود: اتفاق خوب و بسیار ارزشمندی روز گذشته در شهر ما افتاد و آن هم برگزاری یک مسابقه بین المللی بین دو کشور مسلمان و دوست در دور مقدماتی جام جهانی بود، برای نخستین بار در تاریخ ایران این صورت گرفت که اینچنین بازی ای در غیر پایتخت برگزار گردد. این یک رهاورد بسیار پرارزش بود؛ باید از تمام کسانی که این ظرفیت را ایجاد کردند تشکر نماییم. زیرساخت های لازم مهیا شد و مشهد برای این بازی انتخاب گردید.
وی اضافه کرد: از ابتدا که استارت این واقعه خورد، به علت تصمیم آن زمانِ ستاد ملی کرونا بنا بر این بود که تمام بازی ها بدون تماشاچی برگزار شود، اما سپس به علت بهبود در شرایط کرونایی، به این نتیجه رسیدیم که مردم را از این واقعه خیلی خوب محروم نکنیم و باوجود این که دیر هنگام بود، سعی کردیم فرصتی را ایجاد نماییم تا هموطنان بتوانند این مسابقه را در ورزشگاه بببینند؛ چون بازی بین المللی بود، باید در عرصه ملی تصمیم گیری می شد و بنا به تصمیم ستاد ملی کرونا یک سوم ورزشگاه به تماشاچی اختصاص پیدا کند که سپس تا۵۰درصد ارتقا یافت.
فرماندار مشهد تصریح کرد: ۸۰۰۰ بلیت فروخته شد که برای این ۸۰۰۰ بلیط، ۱۳۰ هزار نفر برای خرید بلیت به سایت مراجعه نموده بودند. ۸۰۰۰ بلیت صادر شد و زمینه حضور تماشاچیان در ورزشگاه فراهم گردید. در روز بازی ما با استقبال بیش از حد مردم مواجه شدیم که در اطراف ورزشگاه تجمع کردند. عده ای بلیت داشتند، برخی نداشتند، عده ای هم بلیت هایی داشتند که از مجرای رسمی صادر نشده بود؛ تصمیم گرفتیم تا می توانیم ظرفیت ورزشگاه را افزایش بدهیم. ما نمی توانستیم کل ورزشگاه را از تماشاچی پر نماییم چون هم کرونا بود هم AFC ایراد می گرفت؛ با تدبیر ما حدود ۲۳ هزار نفر در ورزشگاه حضور پیدا کردند.
داوری اظهار داشت: بخشی از بلیت ها توسط سایت های غیر معتبر توزیع شده بودو تقلبی بود و هولوگرام نداشت و هموطنان از این سایت ها بلیت تهیه کرده بودند. سرنخ هایی از این سایت ها به دست آمده و بطور قطع برخورد خواهد شد. تعدادی هم که بلیت داشتند به علت تکمیل شدن ظرفیت، نتوانستند وارد ورزشگاه شوند و با رفتن به اداره کل ورزش و جوانان، پولشان برگردانده خواهد شد. تعدادی هم در اطراف استادیوم تجمع کردند و تلاش کردند وارد ورزشگاه بشوند که مشاهده نمودند امکان ورود نیست و با شدت اصرار بر ورود داشتند که با سعه صدر مامورین انتظامی به آرامش دعوت شدند که یک سری حواشی صورت گرفت. درحال بازنگری صحنه ها هستیم و اگر اقدامی مغایر قانون باشد، برخورد جدی خواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر کسی سوء بهره برده و بلیتی را خارج از شبکه رسمی به مردم فروخته است، شناسایی خواهد شد و با شدت برخورد خواهد شد و پول ها برگردانده خواهد شد و اگر هم تعرضی صورت گرفته عوامل شناخته خواهند شد.
فرماندار مشهد در مورد ورود زنان به ورزشگاه اظهار داشت: تمام تصمیمات، تصمیمات ملی بود و برای همه حوزه ها با نظر ملی تصمیم گرفتیم و کسی در استان تصمیمی در این خصوص نگرفته و همه چیز با مرکز بود. ما بیشتر از ظرفیت افراد را به ورزشگاه راه دادیم و در مورد کسانی که مازاد بر ظرفیت بودند، نتوانستیم تکریم نماییم.
داوری با بیان این مطلب که نقاط قوت این بازی به مراتب بیشتر از حواشی آن بود، اضافه کرد: برگزاری بازی تیم ملی فوتبال، اتفاق بزرگی بود که در مشهد رخ داد، اما شأن بالای مردم ما ایجاب می کرد که ما آنان را تکریم نماییم و از تمام آنان در ورزشگاه پذیرا باشیم. من از تمام کسانی که به استادیوم آمدند و نتوانستند وارد شوند یا به سختی وارد شدند، عذر خواهی می کنم و شرمنده آنان هستیم، ان شاءالله در مسابقات بعدی جبران خواهیم کرد.
منبع:

1401/01/11
12:53:09
5.0 / 5
836
تگهای خبر: خراسان رضوی , سایت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل