بورل:

توافق هسته ای بسیار نزدیک است

توافق هسته ای بسیار نزدیک است

محفل: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (شنبه) در مجمع دوحه اظهار داشت که ایران و قدرت های جهانی به توافق برای احیای برجام بسیار نزدیک شده اند.


به گزارش رویترز، جوسپ بورل این سخنان را در جریان برگزاری بیستمین مجمع دوحه که امروز و فردا در پایتخت قطر برگزار می شود، ایراد کرد.
از سوی دیگر، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که وظیفه هماهنگی مذاکرات وین را برعهده دارد با هدف گفت و گو برای بستن مسائل باقی مانده و جمع بندی مذاکرات رفع تحریم ها که بعد از ماه ها چانه زنی های دیپلماتیک به مرحله پایانی رسیده، راهی ایران شده است.
بورل در یکی از تماسهای تلفنی اخیر خود با وزیر امور خارجه کشورمان اظهار نمود که اتحادیه اروپا از مطالبه ایران برای گرفتن تضامین اقتصادی از آمریکا حمایت می کند.
وی اظهار داشت: مذاکرات وین در نقطه حساسی قرار دارد و الان آمریکا و ایران در تبادل پیام ها باید انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهند و تلاش کنند که بر محدودیت زمانی غلبه کنند. وی با اعلان اینکه «موضوع تضمین اقتصادی برای ایران مهم است» اضافه کرد: ما از تحقق آن حمایت می نماییم و به تلاش ها
برای رسیدن به توافق ادامه خواهیم داد، برای اینکه مسیر طولانی را طی کرده ایم.
دور هشتم مذاکرات رفع تحریم ها که از ششم دی ماه سال قبل شروع شد، ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ به پیشنهاد مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وارد یک دوره تنفس شد و مذاکره کنندگان برای مشورت های سیاسی به پایتخت های خود بازگشتند.منبع:

1401/01/07
21:33:05
5.0 / 5
812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
محفل