سید حسن خمینی:

از گذشته درس بگیریم اما در گذشته نمانیم

از گذشته درس بگیریم اما در گذشته نمانیم

سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال حرم مطهر امام خمینی(س) تاکید کرد: اول این که از گذشته درس بگیریم اما در گذشته باقی نمانیم و دو این که به آینده بیاندیشیم، تصمیم بگیریم، عزم داشته باشیم و اراده نماییم که بتوانیم ان شاء الله روزها و حوادث خوبی را پیش رو داشته باشیم.


به گزارش محفل به نقل از جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در مراسم تحویل سال حرم مطهر امام خمینی(س) با تبریک عید سعید نوروز و اعیاد مبارکه شعبانیه، اظهار داشت: مناسبت ها، اعیاد و همه نشست هایی که دوستان دور هم دارند، یک خاصیت و خاصیت بزرگ را باید با خودش داشته باشد. شاید یکی از فلسفه های این که در روایات ما تشویق شده به این که مردم دور هم بنشینند و روزهایی که عید است با هم بگذرانند، این باشد که در این روز به آنچه بر آنها رفته فکر کنند و برای آنچه پیش روی آنها است، برنامه ریزی کنند.

یادگار امام تصریح کرد: یک سال سرشار از خوبی ها، بدی ها، عبادات، اشتباهات، توفیق ها و ضعف ها بر همه ما گذشته است. این لحظات و البته هر لحظه با خودمان و بین دوستان به این فکر نماییم که چه اتفاقاتی بر ما رقم زده شد که می توانست بهتر از آن باشد؛ چه الطافی خدای سبحان به ما عطا کرد که مستحق آن نبودیم بلکه خداوند به لطف و کرامت خودش ما را مستوجب آن کرد.
وی ادامه داد: چه خطراتی می توانست ما را در بر بگیرد و ما از آنها جستیم، بدون این که خودمان بدانیم. همین بیماری منحوسی که ان شاء الله به انتها آن نزدیک می شویم، چه قدر میان دوستان ما و آشنایان افراد را از میان ما برد؟ می توانست گریبان ما را هم بگیرد و خداوند به کرامت خودش به ما حیات بخشید و به لطف خودش ما را مستوجب ادامه حیات دانست.
سید حسن خمینی گفت: سال ۱۴۰۰ با همه فراز و فرودهایش گذشت و نشانه ای است از این که بقیه روزهای عمر هم می گذرد. خوب یا بد، هر آنچه پیش روی ما است خواهد گذشت؛ «ای خوش آن نغمه که مردم بسپارند به یاد». ای خوش آنکه این ایام را که پشت سر می گذاریم، روزهایی باشد که به آنها افتخار نماییم. اول این که از گذشته درس بگیریم اما در گذشته باقی نمانیم و دو این که به آینده بیاندیشیم، تصمیم بگیریم، عزم داشته باشیم و اراده نماییم که بتوانیم ان شاء الله روزها و حوادث خوبی را پیش رو داشته باشیم.
وی با ذکر یاد یاران امام و کسانی که در سال قبل از دنیا رفته اند همچون حجت الاسلام و المسلمین محتشمی پور و حجت الاسلام و المسلمین جلالی خمینی، اظهار داشت: خداوند را به حق اولیاء خودش قسم می دهیم که این سال را برای ما سال خیر و برکت قرار بدهد، دشمنان این کشور، دشمنان اسلام و دشمنان مکتب پیامبر(ص) و دوده پیامبر(ص) را از توفیق یافتن محروم کند و به ما توفیق ادامه راه امام، شهدا و ادامه مسیر نورانی پیامبر(ص) و دوده پیامبر(ص) را عنایت کند و مشکلات بزرگی که پیش روی مردم است، گرانی ها، کمبودها و مشکلاتی که در زمینه های فردی و اجتماعی ما را به لطف و کرامت خودش برطرف برگرداند و ان شاء الله این سال را برای همه مردم ایران مبارک قرار بدهد.1401/01/01
13:01:21
5.0 / 5
919
تگهای خبر: قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل