در ادامه دیدارهای معاون رئیس جمهور در نیویورك؛

خزعلی: آمادگی داریم تجارب خودرا در زمینه های نوآوری در اختیار مالی قرار دهیم

خزعلی: آمادگی داریم تجارب خودرا در زمینه های نوآوری در اختیار مالی قرار دهیم

محفل: ایرنا- انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان وخانواده در دیدار وزیر پیشرفت زنان، کودکان وخانواده مالی اعلام نمود ایران آمادگی دارد تجارب خودرا در زمینه های نوآوری، علوم و فناوری در اختیار کشور مالی قرار دهد.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه دیدارهایش در حاشیه شصت و ششمین نشست کمیسیون مقام زن در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک با ودیدی فون کولی بالی، وزیر پیشرفت زنان، کودکان و خانواده مالی دیدار و گفت و گو کرد.
معاون رییس جمهور در این دیدار با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت توانمندسازی زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار اظهار داشت در زمینه های پزشکی، بهداشتی و تحصیلات تکمیلی جمهوری اسلامی ایران به پشرفتهای چشمگیری دست یافته ایم.
خزعلی اشاره کرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه های نوآوری، علوم و فناوری، نانوتکنولوژی و بیوتکنولوزی در زمره کشورهای پیشروی جهان است. بدین جهت ایران آمادگی دارد تجارب خودرا در اختیار کشور مالی قرار دهد.
وزیر زنان مالی نیز با اشاره به سطح بالای همکاریهای فیمابین و وضعیت مشابه تحریمی دو کشور، خواهان آن شد ایران تجربیات خود در مقابله با تحریمها به اشتراک گذارد.
وی همین طور با بیان تمایل برای سفر به ایران، ابراز امیدواری کرد کشورش از تجارب ایران در زمینه های تحصیلی و آموزشی بهره مند شود.
به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، شصت و ششمین دور از نشست های سالیانه کمیسیون مقام زن پس از دو سال وقفه به سبب شیوع ویروس کرونا از روز دوشنبه ۱۴ مارس (۲۲ اسفندماه ۱۴۰۰) در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شده است.
این نشست که تا ۲۵ مارس ۲۰۲۲ (۵ فروردین ۱۴۰۱ ) ادامه خواهد داشت با حضور رهبران و مقامات عالی رتبه حوزه زنان کشورها برگزار شده است.
نشست امسال کمیسیون مقام زن با عنوان «دستیابی به برابری جنسیتی و توانمندسازی همه زنان و دختران در حوزه تغییر اقلیم سیاست ها و برنامه های کاهش خطرات زیست محیطی و بلایا » ادامه دارد.
کمیسیون مقام زن یکی از اولین نهادهای بین المللی است که ذیل شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد بمنظور تصمیم گیری و سیاست گذاری برای بهبود شرایط زنان در جای جای دنیا به وجود آمده است.
این کمیسیون، اصلی ترین رکن بین المللی است که درباب کلیه مسائل در رابطه با زنان، پیشنهادات و گزارش های خودرا به دبیرکل سازمان ملل متحد، ارائه کرده و در موارد ضروری برای جلوگیری یا کاستن از موارد نقض حقوق بانوان اقدامات فوری صورت می دهد.
در انتخابات اخیر این کمیسیون، با وجود همه کارشکنی ها، شاهد موفقیت چشم گیر کشورمان در کسب ۴۳ رای از ۵۴ رای کشورهای عضو شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد بودیم. عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران در این نهاد موثر ملل متحد، از سال جاری شروع شده و تا ۴سال ادامه خواهد داشت.
این دستاورد بزرگ فرصت مغتنمی در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار داد تا به شکل پویا، مواضع برحق نظام در موضوع زن و خانواده را در مجامع جهانی مطرح کند.منبع:

1400/12/29
12:47:22
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , انتخابات , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل