سفیر پاكستان:

ایران و پاکستان اهداف راهبردی مشترک دارند

ایران و پاکستان اهداف راهبردی مشترک دارند

محفل: سفیر پاکستان در ایران ضمن اشاره به این که تهران و اسلام آباد اهداف راهبردی مشترک دارند، اظهار داشت: روابط نزدیک دو کشور در سالهای پیش رو، بیشتر از پیش گسترش خواهد یافت.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، رحیم حیات قریشی در مراسم روز ملی پاکستان سخن می گفت، اضافه کرد: چالش های ژئوپلتیک و هم دینامیک های داخلی ایران و پاکستان در کنار اهداف مشترک، زیربنای روابط باثبات میان دو کشور در ۷ دهه اخیر بوده است.
وی خاطرنشان کرد ایران اولین کشوری بود که در سال ۱۹۴۷، پاکستان را بعنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخت. متقابلا، پاکستان هم نخستین کشوری بود که انقلاب اسلامی ایران را به رسمیت شناخت.
قریشی ایران و پاکستان را دو ملت دوست با پیوندهای ناگسستنی مبتنی بر اعتقادات مشترک، فرهنگ مشابه و تاریخ مشترک دانست و اظهار داشت: ما به تحکیم روند صعودی در روابط سیاسی و اقتصادی میان تهران و اسلام آباد متعهدیم.
سفیر پاکستان، همکاری میان دو کشور در قالب سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) را همچون زمینه های گسترش روابط ایران و پاکستان دانست و اضافه کرد: دو کشور در مورد مسائل بین المللی و منطقه ای، نظرات مشترک دارند و به مواضع یکدیگر ارج می نهند. پاکستان مواضع ایران درباره مصائب مسلمانان جهان را ارج می نهد و ما هم به مسائل کشمیر و فلسطین، بسیار اهمیت می دهیم.
روز ملی پاکستان، ۲۳ مارس (۳ فروردین) در آن کشور جشن گرفته می شود، اما به علت تلاقی این روز با تعطیلات نوروز در ایران، این مراسم سه شنبه شب در تهران برگزار شد.
جمعی از مقامات وزارت امور خارجه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مقام های کشوری و لشکری، رسانه ها و دیپلمات های خارجی مقیم تهران، در مراسم بزرگداشت روز ملی پاکستان حضور داشتند.

1400/12/25
18:53:40
5.0 / 5
831
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
محفل