خطیب زاده:

وزارت خارجه از توسعه دیپلماسی شهرداری مشهد حمایت می کند

وزارت خارجه از توسعه دیپلماسی شهرداری مشهد حمایت می کند

به گزارش محفل ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: شهرداری مشهد در حوزه دیپلماسی شهری فعالیت خوبی داشته است و وزارت امور خارجه از توسعه ارتباط مشهد با شهرهای آسیای میانه حمایت می کند.


به گزارش شهرداری مشهد سعید خطیب زاده شنبه شب در دیدار با شهردار مشهد اضافه کرد: یکی از اولویت های دولت و رئیس جمهور، سیاست همسایگی است و در همین رابطه وزارت خارجه نیز اولویت خودرا تقویت روابط با همسایگان قرار داده است و نقش استانها و شهرهای مرزی همچون خراسان رضوی و شهر مشهد در تحقق این سیاست مهمست.
وی افزود: در مجموع توسعه ارتباط شهرداری مشهد با شهرهایی مانند دوشنبه و تاشکند در چهارچوب دیپلماسی شهری خوب است و حرکت در این راه باید رو به جلو باشد.
شهردار مشهد نیز در این جلسه اظهار داشت: آمادگی لازم در شهرداری مشهد برای توسعه دادن دیپلماسی شهری در کشورهای آسیای میانه وجود دارد.
سید عبدالله ارجائی اضافه کرد: میز مشترک ایران، افغانستان، عراق، تاجیکستان و چین در مشهد به وجود آمده و کارهای خوبی نیز در این چهارچوب انجام شده است.
وی افزود: در حاشیه سفر به تاجیکستان و شرکت در مجمع شهرداران آسیایی دیدارها و گفت وگوهایی با شهرداران تاشکند، دوشنبه، وزیر گردشگری و جمعی دیگر از مقامات حاضر در این مجمع انجام شد که بعد از اطلاع از ظرفیت های مشهد برای توسعه روابط دو جانبه اعلام آمادگی کرده اند.
شهردار مشهد اظهار داشت: آمادگی داریم تا با همکاری وزارت خارجه فعالیت خودرا در زمینه دیپلماسی شهری با شهرهای کشورهای همسایه خصوصاً آسیای میانه گسترش دهیم.
ارجائی اضافه کرد: شهرداری مشهد از معدود شهرداری هایی است که معاونت اقتصادی دارد و تلاش شده از این طریق بوروکراسی های موجود در راه سرمایه گذاری خارجی کم شود و فرآیندهای سرمایه گذاری کوتاه شود.
دیدار با استاندار خراسان رضوی، دیدار با انجمن استادان و دانشجویان خارج از کشور و حضور در جلسه اتحادیه دانشجویان مستقل همچون برنامه های سفر یک روزه سخنگوی وزارت امور خارجه به مشهد بود.


منبع:

1400/12/22
20:00:10
5.0 / 5
1109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
محفل