پورمحمدی:

فرهنگ عمومی رها شده است

فرهنگ عمومی رها شده است

محفل: دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: فرهنگ عمومی از مسائلی است که متاسفانه از آن غافلیم، مدیریتش در اختیار چهره ها و مراجع دیگر قرار گرفته است و فرزندان و خانواده های ما تحت تاثیر فرهیختگان نیستند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در نشست عمومی شورای وحدت اصولگرایان اظهار داشت: همه ما باید با رفتار و نگاه عاقلانه و متفکرانه و باتوجه به مبانی دینی و اسلامی در امتداد جهاد تبیین بکوشیم و برای آینده برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.
پورمحمدی اضافه کرد: خدا را شاکریم که تعدادی از نیروهای انقلابی و ارزشی در جایگاه ریاست جمهوری، دولت، مجلس و شوراها و شهرداری ها قرار گرفتند و همه ما وظیفه داریم تا با حمایت ها و مشاوره ها به نیروهای انقلابی کمک نماییم تا ان شاءالله نتیجه کار به بهترین صورت رقم بخورد و در نتیجه مردم خوشحال شوند و تصویر زیبا و دلنشینی از مجموعه نیروهای انقلابی و ارزشی ارائه شود.
دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در ادامه با تحلیل شرایط عمومی کشور اظهار داشت: بااینکه مشکلاتی در زمینه های مختلف در کشور وجود دارد ولی نباید از ظرفیت های بسیار زیاد کشور غافل بود. یکی از با اهمیت ترین ظرفیت های کشور وجود رهبری معظم انقلاب است که در دوران های مختلف حضور و راهنمایی های ایشان بسیار موثر و راهگشا بوده است.
ایشان در ادامه وجود نیروهای خلاق، خدوم و دلسوز و جوانان متخصص و با انگیزه را از دیگر ظرفیت های کشور عنوان نمود که باید از آنها استفاده گردد و اظهار داشت: کشور امروز با ۴ مشکل در ساختار، نظامات (اداری، مالی، آموزشی و تربیتی)، فرهنگ عمومی و شفافبت فعل و انفعالات سیاسی روبرو است به شکلی که اگر بهترین مدیران با بهترین نیروها و بودجه را هم در نظر بگیریم باز هم تا این مشکلات برطرف نشود؛ تغییرات اساسی و تحقق اهداف و آرمان های انقلاب میسر نخواهد شد.
وی ضمن بیان ابعاد مشکلات ساختاری و دیوان سالاری در کشور درباره مسئله فرهنگ عمومی اظهار داشت: فرهنگ عمومی از دیگر مسائلی هست که متاسفانه ما از آن غافلیم و شاهد نوعی رهاشدگی هستیم و مدیریت آن در اختیار چهره ها و مراجع دیگر قرار گرفته است و متاسفانه فرزندان و خانواده های ما تحت تاثیر فرهیختگان نیستند.
اگر همه چیز را درست نماییم ولی فرهنگ عمومی درست نشود؛ اساسا با مشکل مواجه خواهیم بود.
پورمحمدی افزود: یکی دیگر از مشکلات ما عدم شفافیت در فعل و انفعالات سیاسی و اجتماعی است و شورای وحدت نیز برای نظم دادن به این فعل و انفعالات و شفافیت شکل گرفته است و بنابراین حضور اقشار در آن پیش بینی شده تا از ظرفیت های عمیق اجتماعی برخوردار شود. جامعه روحانیت مبارز هم به دنبال تحقق یک جامعه انقلابی و متفکر است و برای همه سلیقه های سیاسی که به آرمان های انقلاب و رهبری اعتقاد دارن احترام و ارزش قائل است.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: وحدت ملی برای هرکشوری حیاتی و سبب استواری نظام سیاسی کشور است و جمهوری اسلامی نیز با اهمیت ترین پشتوانه خودرا وحدت ملی و حضور یکپارچه مردم در صحنه می داند.
پورمحمدی با برشمردن رویکرد های «جامعه روحانیت مبارز» در ارتباط با «شورای وحدت» و فعالان سیاسی اظهار نمود: جامعه روحانیت مبارز با تمام توان و همت از نظام جمهوری اسلامی و رهبری حمایت می کند و هرگونه انحراف از مواضع رهبری را خلاف و از آن تبری می جوید و تلاش می کند تا مدیریت کشور در اختیار نیروهای توانمند و ساله ارزش مدار و ولایی و انقلابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: جامعه روحانیت مبارز ضمن انجام مسئولیت الهی و روحانیتی خود در خصوص هدایت معنوی جامعه رسالت هدایت سیاسی و اجتماعی را با جدیت تعقیب می کند و بر وحدت و همگرایی و همکاری همه نیروهای انقلابی و ارزشی و ولایی تاکید و تلاش خودرا در این جهت ادامه می دهد.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: باتوجه به درخواست مجموعه ای از از نیروهای ولایی و انقلابی در قالب شورای وحدت در خصوص حمایت جامعه روحانیت از آنان، جامعه روحانیت با همکاری در جایگاه هدایت نظارت و داوری با این مجموعه موافقت می کند و چنانچه این مجموعه در خط انقلاب نظام و رهبری استوار باشد این حمایت و همکاری ادامه خواهد داشت. همکاری با شورای وحدت مانع از تلاش جامعه روحانیت در امتداد ایجاد وحدت بین نیروهای انقلابی و ارزشی نخواهد بود.
منبع:

1400/12/21
19:45:17
5.0 / 5
796
تگهای خبر: آموزش , دولت , رهبری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل