سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین:

گزارش مدیرکل منعکس کننده پیشرفت های انجام شده در رسیدگی به موضوعات پادمانی باقی مانده است

گزارش مدیرکل منعکس کننده پیشرفت های انجام شده در رسیدگی به موضوعات پادمانی باقی مانده است

به گزارش محفل سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت: گزارش مدیر کل منعکس کننده پیشرفت های انجام شده در رسیدگی به موضوعات پادمانی است که در گذشته به شورای حکام گزارش شده است و این پیشرفت نتیجه همکاری سازنده متقابل بین ایران و آژانس است.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، محمد رضا غائبی ضمن سخنرانی در نشست شورای حکام با موضوع اجرای پادمان در جمهوری اسلامی ایران، مواضع اصولی ایران را خطاب به نمایندگان دولت های عضو بیان نمود.
غائبی با تاکید بر این که ایران بعنوان یک عضو مسئولیت پذیر NPT به اجرای تعهدات خود در قالب موافقت نامه جامع پادمان (CSA) متعهد بوده و این کار را ادامه خواهد داد، اضافه کرد: گزارش مدیرکل منعکس کننده پیشرفت های انجام شده در رسیدگی به موضوعات پادمانی است که در گذشته به شورای حکام گزارش شده است و این پیشرفت نتیجه همکاری سازنده متقابل بین ایران و آژانس است.
وی خطرنشان کرد: ما خرسندیم که این رویکرد و همین طور کارهای راستی آزمایی انجام شده در مورد مکان دو، آژانس را قادر ساخت تا ارزیابی کند که این مساله دیگر یک موضوع باقی مانده پادمانی نیست.
غائبی تاکید کرد: بیانیه مشترک حاصله میان ایران و آژانس در ۵ مارس ۲۰۲۲ نشان دهنده احترام ایران به رویه ها، بخشنامه ها، و کار حرفه ای آژانس و همین طور عزم ایران برای همکاری با آژانس است.
وی با اعلان اینکه آژانس باید در این راه اصول غیرسیاسی بودن، حرفه ای بودن، بی طرفی و استقلال خودرا رعایت کند، اضافه کرد: بمحض این که مذاکرات برای از سرگیری اجرای کامل برجام به نتیجه موفقیت آمیز برسد، ایران و آژانس باید برای باز کردن فصل جدیدی از همکاریهای گسترده آماده شوند و چنین شرایطی، بر نیاز به رسیدگی سریع برای خاتمه دادن به مسائل پادمان باقی مانده و هموار کردن راه برای اجرای دوباره برجام تاکید می کند.
سرپرست نمایندگی دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین تاکید کرد: ما انتظار داریم که بعد از گزارش مدیرکل، اعضای شورای حکام اقدامات مناسبی را برای پشتیبانی از خاتمه طرح این موضوعات در دستور کار شورای حکام انجام دهند.


منبع:

1400/12/18
23:22:29
5.0 / 5
902
تگهای خبر: دولت , طرح , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل