در گفت وگو با مولود چاوش اوغلو؛

امیرعبداللهیان: از توقف جنگ در اوکراین و تمرکز بر چاره سیاسی حمایت می نماییم

امیرعبداللهیان: از توقف جنگ در اوکراین و تمرکز بر چاره سیاسی حمایت می نماییم

وزیر امور خارجه تصریح کرد: از طریق حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای توقف جنگ و تمرکز بر چاره سیاسی حمایت می نماییم و آماده هرگونه کمکی برای پیشبرد این روند هستیم.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان در گفت وگوی تلفنی با مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه درباره آخرین تحولات روابط دوجانبه، همینطور برخی موضوعات مورد علاقه منطقه ای و بین المللی همچون بحران اوکراین، گفتگو و تبادل نظر کرد.
دو طرف با ابلاغ سلام رییسان جمهور ایران و ترکیه به سفر آتی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به ایران در جهت توسعه و گسترش بیشتر از پیش روابط تهران و آنکارا اشاره کردند.
وزیر امور خارجه در این گفت وگوی تلفنی عنوان کرد: روابط دو جانبه در راه پیشرفت و توسعه قرار دارد و هفته آینده هیات هایی از دو کشور در جهت پیگیری توسعه همه جانبه روابط به تهران و آنکارا سفر خواهند کرد.
امیر عبداللهیان ضمن آرزوی برگزاری موفقیت آمیر نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا و نشست سه جانبه وزیران خارجه ترکیه، روسیه و اوکراین تصریح کرد که هیاتی از وزارت امور خارجه ایران هم در مجمع دیپلماسی آنتالیا شرکت می کند.
وی تصریح کرد: از طریق حل سیاسی در اوکراین و ابتکار سیاسی برای توقف جنگ و تمرکز بر چاره سیاسی حمایت می نماییم و آماده هرگونه کمکی برای پیشبرد این روند هستیم.
چاوش اوغلو: تحریم چاره هیچ مشکلی نیست
مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه هم در این گفت وگوی تلفنی با تکیه بر گام های موثر و ملموس در پیشبرد روابط دو جانبه در سایه حمایت رییسان جمهور دو کشور، روابط دو کشور را ممتاز و دوستانه خواند.
وزیر امور خارجه ترکیه با تشریح موضع کشورش در مخالفت با اعمال تحریم ضد کشورها تصریح کرد: تحریم چاره هیچ مشکلی نیست.
مولود چاوش اوغلو هم با ابراز نگرانی از پیچیده تر شدن بحران اوکراین و احتمال وقوع فاجعه انسانی و افزایش موج مهاجرین و پناهندگان، هدف از نشست سه جانبه وزیران امور خارجه روسیه، ترکیه و اوکراین را برقراری آتش بس در منطقه و صلح پایدار دانست و کوشش برای بهبودی اوضاع در این منطقه را بسیار حائز اهمیت خواند.
وزیر امور خارجه ترکیه بار دیگر از امیرعبداللهیان برای سفر به ترکیه دعوت کرد.


1400/12/17
10:59:00
5.0 / 5
829
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل