امیرعبداللهیان در گفت وگو با محفل:

تمایل ریاض به برقراری ارتباط با ایران

تمایل ریاض به برقراری ارتباط با ایران

به گزارش محفل وزیر امور خارجه اظهار داشت: اظهارات اخیر یک مقام عالی رتبه عربستان نشانگر تمایل آنها برای برقراری روابط دوجانبه با ایران است و ما از آن استقبال می نماییم.


حسین امیرعبداللهیان در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی ایرنا در پاسخ به سوالی در رابطه با مناسبات ایران و عربستان و اظهارات اخیر یک مقام عالی رتبه عربستان گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با عربستان برمبنای تصمیم ریاض به قطع رابطه دیپلماتیک از طرف این کشور برقرار نیست.
وی اشاره کرد: ولیکن این روابط در سالهای پیش تر از روند حدودا ثابت و همراه با دعوت ایران بر حسن مناسبات همراه بوده است.
وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه اشاره کرد: ما در بعضی مسایل منطقه دیدگاه ها و رویکرد های متفاوتی داریم ولی مدیریت اختلاف از طرف طرفین می تواند در خدمت منافع دو ملت و همین طور کشورهای دوست و برادر قرار گیرد.
امیر عبداللهیان اضافه کرد: ما طی سالی که گذشت چهار دور گفت و گو با عربستان داشتیم. این گفت وگوها هم فضای خوبی را ترسیم کرد و هم نتایجی ولو اندک به همراه داشت و ما از این که عربستان مسیر گفت و گو را در پیش گرفته است خرسندیم و ادامه این نگاه می تواند به نتایج مثبتی بینجامید، برای اینکه بهبود مناسبات و همکاری به نفع دو کشور است.
وزیر امور خارجه کشورمان اظهارات اخیر مقام عالیرتبه عربستان را مبنایی برای نشان دادن تمایل جدید ریاض به پیشبرد مناسبات دوجانبه ارزیابی کرد و گفت: از آن استقبال می نماییم.
امیر عبداللهیان در ادامه خواست دولت مردمی و تحول خواه سیزدهم بر تعامل با همسایگان را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: رئیس جمهور محترم نیز کراراً بر عزم جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تاکید کرده است.
راه حل بحران یمن، نظامی نیست
وزیر امور خارجه درباب بحران یمن اظهار داشت: روشن است که بحران یمن راهکار نظامی ندارد. یمن به همه یمنی ها متعلق می باشد. راهکار یمن سیاسی و مبتنی بر گفت وگوهای یمنی- یمنی و به دور از مداخلات خارجی بود و این مهم بوسیله اختتام محاصره و جنگ محقق خواهد شد.منبع:

1400/12/14
22:19:48
5.0 / 5
1267
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل