قطار برقی که با جاذبه و شیب زمین خودرا شارژ می کند

قطار برقی که با جاذبه و شیب زمین خودرا شارژ می کند

محفل: یک شرکت استخراج مواد معدنی در استرالیا در تلاش است تا قطاری برقی را برای حمل و نقل به کار بگیرد که با تاکید بر جاذبه و شیب زمین بطور مداوم شارژ می شود.به گزارش محفل به نقل از نیواطلس، شرکت فورتسکیو، در تلاش است تا سال ۲۰۳۰ بطور کامل از انرژی های پاک برای حمل و نقل استفاده نماید.
قطار برقی که برمبنای این هدف گذاری درحال تولید است، «بی نهایت» نام دارد و برای جابجایی انبوه سنگ آهن بدون نیاز به شارژ قطار مذکور طراحی شده است.
الیزابت گینز، مدیر عامل فورتسکیو معتقد است: قطار بی نهایت ظرفیت این را دارد که کارآمدترین لوکوموتیو الکتریکی مجهز به باتری در جهان باشد. استفاده از فناوری شارژ با بهره گیری از نیروی جاذبه نیاز به نصب زیرساخت های جدید تولید انرژی تجدید پذیر و شارژ مکرر این قطار را برطرف می کند و موجب می شود به یک راهکار کارآمد برای حذف گازوئیل و جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای دست یابیم.
بر اساس محاسبات این شرکت در راه حرکت قطارهای آن به اندازه کافی شیب و سراشیبی و فرصت های ترمز و توقف برای بارگیری بار و شارژ مجدد باتری وجود دارد. علاوه بر این، قطار در هنگام تخلیه آنقدر سبک تر می شود که باتری شارژ شده می تواند آنرا تا معدن ببرد و سفر را باردیگر بدون نیاز به شارژ شروع کند.
این طرح با هدف جایگزینی برخی یا همه لوکوموتیوهای دیزلی و استفاده از قطارهای الکتریکی که بوسیله ترمز کردن کاملاً شارژ می شوند، اجرا می شود. البته هنوز مشخص نیست آیا در مناطق مرطوب تر و با اصطکاک کمتر نسبت به صحرای غرب استرالیا هم می توان چنین طرحی را اجرا کرد یا خیر.


منبع:

1400/12/13
16:30:38
5.0 / 5
921
تگهای خبر: طراحی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل