رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان:

ایران به حمایت خود از ملت های منطقه برای خنثی کردن توطئه ها ادامه می دهد

ایران به حمایت خود از ملت های منطقه برای خنثی کردن توطئه ها ادامه می دهد

به گزارش محفل رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به حمایت های خود از ملت های منطقه برای خنثی کردن توطئه های استعماگران ادامه می دهد.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، همزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، عصر امروز - شنبه - تعدادی از فعالان و نمایندگان سازمان های مردم نهاد و اعضای انجمن های دانشجویی لبنان، فلسطین و سوریه با حضور در محل رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، با عباس خامه یار رایزن فرهنگی ایران در لبنان دیدار و گفتگو کردند.
نمایندگان سازمان های مردم نهاد فلسطینی، سوری و لبنانی در این دیدار با تمجید از دستاوردهای انقلاب اسلامی و همینطور مواضع ایران در پشتیبانی از ملت های منطقه تاکید کردند: ایران الگوی موفق توسعه اقتصادی و علمی است.
خامه یار در ابتدای این دیدار ضمن خوش آمدگویی به مهمانان به شرایط حاکم بر ایران و جهان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در خارج از ایران، جهان به دو قسمت؛ یک قطب طرفداران نظام کاپیتالیسم و در طرف دیگر طرفداران نظام کمونیستی تقسیم می شد.
وی عنوان کرد: در منطقه خاورمیانه، شکست ارتش های عربی در جنگ ۱۹۶۷ سایه سنگین خویش را بر منطقه افکنده بود و سبب سرافکندگی ملت های آن شده بود. در داخل ایران، رژیم پهلوی با نهایت خشونت و وحشی گری با ملت ایران برخورد می کرد و عقب ماندگی صنعتی، عمرانی و علمی کشور را رقم زده بود.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان خاطرنشان کرد: از طرفی این رژیم به علت وابستگی به قدرت های استعمارگر نمی توانست مبانی استقلال کشور را پایه ریزی کند.
خامه یار اضافه کرد: انقلاب اسلامی معجزه قرن معاصر بود، معجزه ای که زمینه ساز تحولات در منطقه و جهان بود.


وی در ادامه به نقش تأثیرگذار رهبری امام خمینی (ره) در پیشبرد انقلاب اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: امام خمینی (ره) با درایت و زیرکی توانست قدرتمندترین رژیم منطقه را ساقط کند.
خامه یار در ادامه به بازخوانی سخنرانی تاریخی امام راحل در عصر عاشورای ۱۳۴۲ در مدرسه فیضیه پرداخت و ابعاد آنرا تبیین کرد.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان در ادامه مروری بر مهم ترین دستاوردها و پیشرفت های فناوری جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه اخیر داشت.
خامه یار در انتها اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به حمایت های خود از ملت های منطقه در جهت خنثی سازی توطئه های استعماگران ادامه می دهد.
در ادامه شماری از نمایندگان سازمان ها و نهادهای مردم نهاد بعد از تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن تمجید از دستاوردهای بزرگ ایران بعد از انقلاب تاکید نمودند پیروزی انقلاب اسلامی روحی تازه در ملت های منطقه دمید و روحیه مقاومت و مبارزه ضد طرح های آمریکایی و همینطور دفاع از مسأله فلسطین را در ملت های منطقه ایجاد کرد.
آنها مواضع جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت های منطقه همچون مردم فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و یمن را ستوده و از آحاد ملت شریف ایران، رهبران و دولتمردان کشورمان قدردانی کردند.
فعالان نهادهای مدنی همینطور جمهوری اسلامی ایران را الگوهای موفق توسعه اقتصادی و علمی قلمداد کرده و تاکید نمودند ایران اسلامی با هدایت و رهبری آیت الله خامنه ای و همت و تلاش جوانان ایرانی توانست در جایگاه بالایی قرار بگیرد و با رویکرد مقاومتی توانست دیوار تحریم ها را شکسته و بر تمام چالش ها فائق آید.
در این نشست نمایندگانی از کمیته تربیتی فرهنگی حزب الله، جنبش امل، جوانان حزب ملی گرای سوریه، انجمن جوانان اهل سنت المشاریع، شاخه جوانان جنبش توحید اسلامی، شاخه جوانان جنبش الشعب، شاخه جوانان حزب دمکرات لبنان، انجمن دانشجویی بیت المقدس (وابسته به جنبش جهاد اسلامی)، انجمن اسلامی دانشجوایان وابسته به جنبش حماس، انجمن جوانان پیشرو(جبهه خلق برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل)، انجمن جوانان پیشرو (وابسته به جبهه دمکرات برای آزدی فلسطین) و همینطور هیاتی از اتحادیه ملی دانشجویان سوری مقیم لبنان در این جلسه حضور داشتند.منبع:

1400/11/23
23:55:41
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
محفل