نشست بیانیه گام دوم و جهاد تبیین

ذوعلم: در بیانیه گام دوم از اندیشه انقلاب اسلامی غبارروبی شد

ذوعلم: در بیانیه گام دوم از اندیشه انقلاب اسلامی غبارروبی شد

رئیس اندیشکده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تصریح کرد: بیانیه گام دوم اطلاعیه ای برای برداشتن یک گام بوده یعنی عمل و اقدام در عرصه های مختلفی که در این بیانیه مطرح گردیده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علی ذوعلم در نشست بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین، لزوم ها و راهبردها بیان نمود: در این جلسه نسبت بین بیانیه گام دوم و جهاد تبیین مورد توجه قرار خواهد گرفت. مباحثی پیرامون راهبردها و لزوم هایی که در عرصه جهاد تبیین باید به آن بپردازیم. در بیانیه گام دوم انقلاب رهبری به این بحث اشاره و تصریح دارند و اولین سفارش ایشان به جوانان بحث امید و نگاه خوش بینانه به آینده است. در طول این چهل سال سیاست دشمن مأیوس سازی مردم و مسؤلان از آینده است.
وی در ادامه اظهار نمود: خبرهای دروغ و وارونه نشان دادن حقیقت ها و بزرگ کردن عیوب کوچک و انکار حسن ها برنامه همیشگی رسانه های دشمنان ملت ایران است. جوانان باید پیشگام شکستن این سیاست باشند. خود بیانیه گام دوم انقلاب یک جهاد بزرگ تبیین بود که رهبری در موقعیت حساس انجام دادند. این جهاد تبیین راه را برای جهادگران تبیین باز کرد.
رئیس اندیشکده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: به نظر می آید بیانیه گام دوم یک چهارچوب منطقی و مستند برای جهاد تبیین عرضه می دهد. به نظر می رسد جوانان متعهد هستند که می توانند مطالبه تبیین داشته و هم خودشان در صحنه تبیین حضور داشته باشند. پس از صدور بیانیه گام دوم از سه سال قبل تا به امروز جامعه پاسخ مناسبی داده و در سرتاسر کشور و در لایه های مختلف و در مجموعه جوانان کارهای زیادی صورت گرفته است. در نشر آثار مکتوب حدود ۱۲۰ اثر مکتوب را داشتیم که کار خوبی بخصوص از جانب جوانان صورت گرفته. همایش هایی در سطح ملی انجام شده است. ولی مهم آن است که بیانیه گام دوم اطلاعیه ای برای برداشتن یک گام می باشد؛ یعنی عمل و اقدام برای عرصه های مختلفی که در این بیانیه مطرح گردیده است.
وی در ادامه تصریح کرد: اندیشکده بیانیه گام دوم رسالت خویش را برداشتن گام عینی و اجرایی در مورد این بیانیه تعیین کرده و ایجاد بستری برای گفتگو و مباحثه و شنیدن مطالبی که وجود دارد. از همه اندیشمندان و جوانان دعوت می نماییم که دغدغه ها و نقدهای خویش را در این اندیشکده مطرح کنند. در جهت گسترش و تعمیق انسجام ملی و وفاق و همسویی عمیق فکری در جامعه گام بلندتری برداریم.
وی اضافه کرد: از ۲۳ بهمن سال ۵۷ در جامعه ما به برکت روح قدسی امام یک همدلی و روحیه اخوت و انسجام شکل گرفت و علیرغم همه فراز و نشیب ها استقرار پیدا کرد. ملت ایران از یک هدف و فلسفه ریشه دار برخوردار شد. گاهی بیانیه گام دوم بعنوان یک سند بالادستی تلقی می شود. حقیقتا یک غبار روبی از اندیشه انقلاب اسلامی در این بیانیه صورت گرفته است.1400/11/23
12:47:09
5.0 / 5
979
تگهای خبر: رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل