زارع خبر داد

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1401 اجرا می شود

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 1401 اجرا می شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱ از همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده اطلاع داد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، رحیم زارع در توضیح مصوبات امروز عصر کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: کمیسیون تلفیق تصویب کرد که از محل بند و تبصره ۲ لایحه بودجه همسان سازی بازنشستگان در سال آینده صورت گیرد.
وی اضافه کرد: همینطور مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تبدیل کارانه های پرستاری از سر جمع مالیات سیگار اختصاص پیدا کرد.
زارع افزود: در سال ۱۴۰۱ مقرر شد مربیان قرآنی تبدیل وضعیت شده که منابع این کار از سر جمع بودجه عمومی تأمین می شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ اظهار داشت: مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای دانشجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص داده شد.
وی افزود: ۵۰۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات قرض الحسنه تبصره ۱۶ برای اشتغال زندانیان حین و پس از حبس تصویب گردید.
زارع همینطور اظهار داشت: در اجرای قانون «حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی و اصلاحات و الحاقات بعدی آن»، هیات امنای صندوق توسعه ملی مکلف شد تشریفات قانونی اعطای مجوز تنفس خوراک به طرح های مبحث قانون مذکور که دارای مجوز راه اندازی (موافقت اصولی) از وزارت نفت هستند را به نحوی پیگیری نماید که مجوز تنفس خوراک مزبور حداکثر تا ابتدای اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ صادر شده و به آنها ابلاغ شود.
وی افزود: در مواردی که صندوق توسعه ملی سهم خود از صادرات نفت خام و میعانات گازی را به صورت حواله نفتی دریافت می کند، مجاز است حواله های مزبور را بعنوان تسهیلات، صرف تأمین منابع مورد نیاز طرح های تولیدی با اولویت طرح های پتروپالایشگاهی نماید و بازپرداخت اصل و فرع این تسهیلات به صورت ارزی خواهد بود. طرح های مبحث قانون مذکور در جز ۱، از زمان شروع عملیات اجرایی طرح های پتروپالایشگاهی، مشمول این حکم می شوند.
منبع:

1400/11/20
22:45:29
5.0 / 5
1261
تگهای خبر: ابلاغ , پیگیری , تصویب , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
محفل