صدیقی:

جشن دهه فجر مثل عاشورا و غدیر باید هر سال تکرار شود

جشن دهه فجر مثل عاشورا و غدیر باید هر سال تکرار شود

به گزارش محفل امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: دهه فجر مثل عاشورا و غدیر است و باید همه ساله مردم این جشن پیروزی را تکرار کنند تا این جریان فکری عمیق تاریخی به نسل های بعد نیز منتقل شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ابتدای سخنانش با تسلیت رحلت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در مورد دهه فجر اظهار داشت: استفاده از ذخیره تمام نشدنی انقلاب اسلامی مثل جریان عاشورا و غدیر است. باید همه ساله مردم جشن پیروزی را تکرار و این جریان فکری و انقلاب تاریخی را برای نسل های بعد هم تبلیغ کنند.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: یاد امام، شهدا و جبهه یاد خدا است و ما را در مسئله انقلابمان به روز نگه می دارد. انقلاب اسلامی یک تحول درحال جریان است و نور خدا خاموشی ندارد و هرچه قدر ظرفیت یابیم نور بیشتری را کسب خواهیم کرد و این که امام(ره)، انقلاب اسلامی را انفجاتر نور نامیدند از روی حساب بود.
صدیقی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی جهان را تحت تأثیر قرار و مناسبات بین المللی را تغییر داد و راهی نو را برای پذیرش ولایت مولای مان امام زمان (عج) را عرضه کرد و این انقلاب عظیم غیر قابل وصف بخشی از تجلی انقلاب اسلامی ما است و این انقلاب پدیده الهی و غیبی است و یدالله فوق ایدیهم است. نخستین خاصیت این انقلاب رهبری انقلاب و مکتبی که چنین رهبری را در دامن خود تربیت کرده، است.
وی در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: سیاستمداران ما در ارتباطات بین المللی مصالح دین، استقلال و شرف جبهه مقاومت را سرلوحه ارتباطات جهانی قرار دهند.
صدیقی خاطرنشان کرد: ملت ایران با نفس نائب امام زمان (عج)، مرجع تقلید و خلیفه ای از خلفای الهی که چنین ماموریتی را احساس کرد، متحول شدند و انقلاب اسلامی، انقلاب مستضعفان بود و این جبهه ای است که بدون این که دخالتی در آن سوی مرزهای خود به جای داشته باشیم یک تفکر را به میدان آورد که شامل مقابله با ظلم، بی عدالتی، احیای فطرت ها، بیدارگری، عزت و ارتباط دادن دنیا به آخرت و آخرت به دنیا و احیای مکتب زندگی ساز اسلام است که اسلام مکتب زندگی است. این انقلاب مدیریت، امامت، رهبری، اقتصاد، فرهنگ، تربیت، نظامات بین المللی، جهاد، ظلم ستیزی، اخلاق، عشق، محبت و عرفان دارد و با اقیانوس توحدی و دینی همه قدرت ها را به چالش کشیده و می کشد.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: بنیان گذار این انقلاب یک رجل فقیه، حکیم، عارف، خودمراقبت کرده و خودساخته است که با نفس گرم خود از عمق ایمان و توحید خود در طول زمان حوزه ها را متحول کرد و به مردم رسید و مردم یک گوهر گم شده را یافتند و زیر پرچم او بزرگترین معجزات را اسلام با این انقلاب به دینا عرضه کرد.

وی ضمن اشاره به خاصیت های امام راحل افزود: امام (ره) پیش از آن که در مقابل شاه و امریکا قد علم کند با نفس خود مقابله کرده بود. امام (ره) لحظه ای از خود غافل نبود. حواستان به خودتان باشد. ما مدام در خانه و جاهای دیگر به دیگران ایراد می گیریم و نگاه نمی نماییم که آیا خودمان آن ایراد را در خودمان داریم یا خیر؟ امام (ره) همیشه حواسش به خودش بود.

صدیقی با اشاره به اینکه امام(ره) خدا راشناخته، یافته و خویش را به خدا داده و خودی برای خود نگه نداشته بود، اظهار داشت: در مراسمی در قم شاعری در ابیات خود در مورد امام سروده ای گفته بود که امام جلوی آن همه جمعیت، فریاد زد ساکت! در مورد چه کسی این حرف ها را می زنی.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: انقلاب امام(ره) انقلاب مکتبی بود و بنای خویش را بر تحول بشر و حرکت دادن این قافله به سمت خدا قرار داده بود. ازاین رو ما باید به مقام خلیفه اللهی برسیم و عدل و قسط، هدف متوسط است. بدون این دو نمی توان به خدا رسید.
امام جمعه موقت تهران با اشاره وقایع تاریخی اظهار داشت: ترس، یاس و غرور بر امام (ره) عارض نمی شد. وقتی با امام مصاحبه کردند و گفتند چه احساسی دارید ایشان گفتند هیچ. شهید بهشتی گفتند من رفتم خدمت امام که بگویم زمینه ای برای خدمت ندارم و اجازه بدهید به کار خودم مشغول شوم. ایشان می گوید تا خواستم در حسینه به محضر امام برسم عده ای شعار درود بر خمینی می دادند. امام به من فرمودند اگر مردم به جای ابراز این احساسات همه بگویند مرگ بر فلانی برایم هیچ تفاوتی ندارد. خرمشهر سقوط کرد امام ناامید نشد و فرمودند جنگ یک روز پیروزی دارد و روزی شکست.

صدیقی در مورد مشکلات کشور اظهار داشت: مشکلات ما در ارتباط با انقلاب نیست. مشکلات ما در ارتباط با کسانی است که از انقلاب فاصله گرفتند و ایدئولوژی انقلاب را قبول ندارند. آنها ولایت فقیه را در ردیف سایر رهبری ها می دانند. هر جا هرکسی به این آرمان الهی انقلاب دل سپرد و با رهنمودهای نائب امام زمان عمل کرد انقلاب سرافراز شده است.
وی ضمن اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی و دستگیری سربازان آمریکایی اظهار داشت: امروز ما ابر قدرت هستیم تا جبهه مقاومت یمن فقیر قدرت های جهانی را به چالش بکشد.

خطیب نماز جمعه تهران ضمن اشاره به انتخاب نامهای اقتصادی توسط مقام معظم رهبری برای سالهای اخیر اظهار داشت: مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را عرضه دادند و هرجا اطاعت از فرامین رهبری بوده موفق شدیم.

وی خاطرنشان کرد: امام(ره) همواره می فرمودند هرچیزی را که بنا بود پیروزی داشته باشد به مردم بسپارید. همانطور که انقلاب را اداره کردید اقتصاد را هم به مردم باید سپرد. اقتدار، موقعیت جهانی، اثر منطقه ای، مولفه های قدرت، اساتید و دانشجویان متدین دانشگاه ها را برای خود سرمایه دانسته و آنرا تقویت کنید.

صدیقی در مورد اقدامات دولت سیزدهم اظهار داشت: رئیسی شب و روز ندارد؛ می گفتند ایشان بعضی شب ها را در دفترشان می خوابد. امروز یک قیام شروع شده و اگر مردم کمک کنند پیروزی کامل را در اقتصاد شاهد خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه تهران در انتها ضمن اشاره به ضرورت حفظ دستورالعمل های بهداشتی، از مردم خواست که با شروع جدید پیک کرونا پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند.
منبع:

1400/11/16
12:56:00
5.0 / 5
935
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
محفل