محمودزاده:

نظارت بر توزیع ارز ترجیحی افزایش یابد

نظارت بر توزیع ارز ترجیحی افزایش یابد

به گزارش محفل یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اشاره کرد: حذف ارز ترجیحی باید در طول زمان و با برنامه باشد تا موج تورمی ناشی از آن زندگی مردم را با چالش رو برو نکند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، جلال محمودزاده در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس اظهار داشت: دولت پیشنهاد تبدیل ارز ترجیحی دارو، نان، نهاده های دامی و کالاهای اساسی به ارز آزاد را مطرح کرده است و الان نیز قیمت نهاده های دامی تولید کنندگان را تحت فشار قرار داده است. هنوز که ارز ترجیحی وجود دارد مردم برای تامین دارو باید در صف بایستند.
ایشان در ادامه اظهار داشت: قیمت کالاهای اساسی سرسام آور بالا رفته است. اگر نظارت دقیق بر توزیع ارز ترجیحی وجود ندارد ما نباید توجیه بیاوریم. بلکه باید به دنبال یک برنامه نظارتی دقیق باشیم.
نماینده مردم مهاباد در مجلس خاطرنشان کرد: حذف یک باره ارز ترجیحی زندگی مردم را با چالش و مشکل جدی رو به رو می کند؛ اگر بناست ارز ترجیحی حذف شود باید در طول زمان و با ارائه برنامه باشد تا موج تورمی ناشی از آن گریبانگیر زندگی مردم نشود.
وی در تذکری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: بحث اشتغال جوانان از با اهمیت ترین دغدغه های امروز جامعه است این وزارت خانه باید به شکل جدی به این مورد بپردازد؛ بحث رتبه بندی معلمان و استخدام معلمان حق التدریسی، نهضتی و خرید خدماتی از دیگر موضوعات حائز اهمیت می باشد که باید به آنها پرداخته شود.
منبع:

1400/11/10
13:59:49
5.0 / 5
1281
تگهای خبر: خدمات , دولت , طرح , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
محفل