در گفت وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه نیكاراگوئه؛

امیرعبداللهیان: ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین اهمیت قائل است

امیرعبداللهیان: ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین اهمیت قائل است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه ضمن تبادل نظر درباب توسعه و تعمیق روابط و همکاریهای دوجانبه میان دو کشور اصرار کرد که ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و خصوصاً نیکاراگوئه اهمیت قائل است.


به گزارش جمعه شب ایرنا از وزارت امور خارجه، امیرعبداللهیان در این گفت و گو پیروزی دانیل اورتگا و جبهه ساندنیست ها را در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، تبریک گفت و بر آمادگی کشورمان برای توسعه و گسترش روابط و همکاری میان دو کشور اصرار کرد.
وی با اشاره به حضور محسن رضایی معاون رییس جمهور ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه اظهار نمود: حضور معاون رییس جمهور اسلامی ایران در این مراسم نشان دهنده آنست که ایران برای توسعه همکاری با کشورهای آمریکای لاتین و خصوصاً نیکاراگوئه اهمیت قائل است.
وزیر امور خارجه ایران اضافه کرد: ما آمادگی داریم تا تمام توافق هایی که در مسافرت معاون رییس جمهور کشورمان به نیکاراگوئه انجام شده است را عملیاتی و اجرائی نماییم.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ضمن دعوت از همتای نیکاراگوئه ای خود برای سفر به ایران، اظهار نمود: خوشبختانه روابط سیاسی دو کشور در وضعیت خوبی قرار دارد و امیدوار هستم که در آینده نزدیک بتوانیم همکاریهای اقتصادی دو کشور را نیز بیش از پیش گسترش دهیم.
دنیس مونکادا وزیر امور خارجه نیکاراگوئه نیز در این گفت و گو ضمن قدردانی از تبریک پیروزی اورتگا در انتخابات این کشور و همین طور حضور معاون رییس جمهور ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در نیکاراگوئه، میزبانی از هیأت ایرانی را افتخاری برای کشورش دانست و ابراز داشت که حامل بهترین سلام های رییس جمهور نیکاراگوئه برای رییس جمهور، دولت و مردم ایران می باشد.
وی تاکید کرد: توافق های مختلفی در بخش های مختلف اقتصادی شامل دارو، علوم و تکنولوژی و صنعت انجام شده است و نیکاراگوئه آمادگی دارد در اسرع وقت این توافق ها را به پیش برده و اجرائی کند.
وزیر امور خارجه نیکاراگوئه متقابلاً از وزیر خارجه ایران برای سفر به کشورش دعوت به عمل آورد و سلام های گرم دانیل اورتگا را به رییس جمهور کشورمان ابلاغ نمود.


1400/11/09
23:12:24
5.0 / 5
1061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
محفل