درخواست خیاطیان از سیاست ورزان و تریبون داران داخلی

درخواست خیاطیان از سیاست ورزان و تریبون داران داخلی

محفل: رییس مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری با انتقاد از حاشیه ورزی های صورت گرفته درباره دستاوردهای سفر مهم رییس جمهوری به روسیه، از «سیاست ورزان»، «اهالی رسانه» و «تریبون داران داخلی» خواست در اینطور مسائل، نگاه ملی به موضوعات کلان کشور را مدنظر قرار دهند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدصادق خیاطیان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به غرض ورزی های صورت گرفته درباره سفر دیپلماتیک رییس جمهوری به مسکو واکنش نشان داد و نوشت: بررسی برخی واکنش ها و حاشیه ورزی ها درباره سفر اخیر رییس جمهور به روسیه، بیش از همه چیز، نیاز به نگاه ملی به موضوعات کلان کشور را یادآوری می کند.
وی ادامه داد: در بحبوحه تحولات مهم منطقه ای و فرامنطقه ای و همزمان با گفت وگوها برای رفع تحریم ها، کوشش برای به حاشیه بردن دستاوردهای یک سفر مهم دیپلماتیک، اگر از طرف بدخواهان کشور صورت گیرد قابل درک است چون انتظار دیگری از آنها نیست، اما چنین نگاهی در داخل حتما می تواند مایه تعجب باشد.
رییس مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری، سیاست خارجی را عرصه پیکار برای پاسداری از منافع ملی عنوان نمود و نوشت: امتداد یافتن برخی اختلاف نظرهای داخلی به این عرصه، اقدامی مخرب و خلاف مصالح کلان کشور است. از سیاست ورزان، اهل رسانه و سایر تریبون داران داخلی انتظار می رود این تفکیک را در گفتار و کردار خود مدنظر قرار دهند و به مطالبی از قبیل توسعه مناسبات اقتصادی و راهبردی تهران-مسکو و سایر موضوعات حوزه دیپلماسی، ملی نگاه کنند.
خیاطیان با اعلان اینکه تسری بی محابای رقابت ها و بگومگوهای داخلی به همه چیز و همه عرصه ها، میدان کنشگری مبتنی بر عقلانیت و مصالح ملی را در کشور تنگ تر و تنگ تر می کند، اشاره کرد: آنچه در این تنگنا به مسلخ می رود فقط چهره بین المللی و وجهه کشور در تعاملات خارجی نیست، این تنگنا روی منافع مردم و زندگی آنان نیز سایه می اندازد. همه با هم باید از شکل گرفتن چنین فضایی جلوگیری نماییم.
منبع:

1400/11/06
23:08:04
5.0 / 5
934
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل