معاون اول رئیس جمهور:

نباید محیط بانی که از خود و طبیعت دفاع کرده قربانی شود

نباید محیط بانی که از خود و طبیعت دفاع کرده قربانی شود

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر لزوم اصلاح قانون دفاع محیط بانان، اشاره کرد که باید برای محافظت از طبیعت و محیط بان این قانون دقیق تر شود. نمی گردد متخلفی حین تخلف کشته شود و محیط بانی که از خود و طبیعت دفاع کرده قربانی شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا محمد مخبر در مراسم روز ملی هوای پاک با اشاره به اهمیت فرابخشی مسئله محیط زیست اشاره کرد: محیط زیست یک بخش نیست. محیط زیست اساس حیات است و بی توجهی به آن ظلمی عامی و است. امروز روز هوای پاک است و دولت مصمم است گام های بلندی برای حل این مشکل بردارد و در این راستا تصمیمات خوبی گرفته شده است. حل معضل آلودگی هوا زمانبر است، اما با همت عمومی می توان آنرا حل کرد.

آحاد مردم از محیط زیست مراقبت کنندوی ضمن تاکید بر نقش مردم اظهار داشت: آحاد مردم باید به حد توان از محیط زیست مراقبت کنند. این مشکل به تنهایی و با تلاش دولت و مجلس و دستگاه های حاکمیتی حل نمی گردد و پایه اصلی خود مردم هستند.
وی افزود: دو نقش اصلی مردم رعایت و نظارت است. نظارت باید هم بر حکومت و دستگاه های نظارتی باشد و هم بر خود مردم.

جان انسان ها و محیط زیست قابل معامله نیست مخبر با اشاره به ارزش بالای کار محیط بانان اضافه کرد: در دوران جنگ منطقه حفاظت مشخص بود اما در زمان فعلی میدان جنگ با موانع حیات محیط زیست کل کشور است. پس نمی گردد کار محیط بانان را قیمت گذاری کرد.
وی با تاکید بر لزوم اصلاح قانون دفاع محیط بانان اظهار داشت: قانون دفاع از محیطبانان کافی نیست و باید برای محافظت از طبیعت و محیط بان این قانون دقیق تر شود. نمی گردد متخلفی حین تخلف کشته شود و محیط بانی که از خود و طبیعت دفاع کرده قربانی شود.
مخبر در پایان ضمن اشاره به سختگیری مثبت سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در بحث محیط زیست هیج دستگاهی نباید بی توجهی کند. سازمان با سختگیری خود موجب حفاظت از جان انسان و محیط زیست می شود. جان انسان ها و محیط زیست قابل معامله نیست.
وی همین طور با اشاره به اقدامات مثبت در کنترل آلودگی هوا اظهار داشت: با توجه به این که ۶۰ درصد آلودگی هوا مربوط به منابع متحرک است، می توان این مشکل را حل کرد. همین طور ما باید برای حل این مساله از امکانات دولت الکترونیک نیز استفاده نمائیم.1400/10/29
19:15:31
5.0 / 5
959
تگهای خبر: دولت , قانون , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل