مشاور سیاسی بشار اسد:

همسایه نزدیک، بهتر از برادر دور است

همسایه نزدیک، بهتر از برادر دور است

به گزارش محفل مشاور سیاسی و رسانه ای بشار اسد با اشاره به اینکه مردم سوریه هیچگاه یاری ملت ایران را فراموش نمی کنند، اظهار داشت: رابطه ما با ایران، عراق و لبنان خیلی مهم تر از ارتباط با کشورهایی است که هزاران کیلومتر از ما فاصله دارند؛ همسایه نزدیک، بهتر از برادر دور است.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، بثینه شعبان در گفت وگوی اختصاصی با شبکه افق اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی برای من نمونه کامل یک انسان باایمان، فداکار و خدمتگزار مردم است و ما هیچگاه فداکاری ­های وی در سوریه را فراموش نخواهیم کرد.
مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهوری سوریه اضافه کرد: از دیدگاه استراتژیک، ما برای غلبه بر دشمنان به حاج قاسم نیاز داشتیم، بشار اسد هم متوجه این مسئله شد که قدرت دشمنان در وحدت آنهاست و قدرت «مقاومت» هم در همین عنصر باید تجلی پیدا کند.
به عقیده بثینه شعبان، جنگ ضد مردم سوریه از ۲۰۱۲ تابحال مراحل مختلفی داشت، از تبلیغات و نبرد روانی توسط رسانه های غربی و با القای سقوط دولت سوریه آغاز شد و در ادامه به ورود سلاح و تروریست ها به منطقه انجامید.
وی در ادامه تصریح کرد: می دانستیم تروریست ها در منطقه دارند چه فعالیتهایی انجام می دهند ولی خودشان نمی دانستند درحال تخریب چه چیزی هستند. در حالیکه سران آنها به این مورد واقف بودند و هدف آنها تخریب میراث فرهنگی سوریه بود.
مشاور بشار اسد اضافه کرد: آنها فکر نمی کردند که مردم سوریه بتوانند برابرشان مقاومت کنند اما با کمک دوستانمان، یعنی ایران، حزب الله و روسیه توانستیم بر فتنه تکفیری ها و تروریست ها غلبه نماییم.
بثینه شعبان اظهار داشت: پس از اینکه دیدند نیروهای مستشاری شان کاری از پیش نمی برند، اردوغان از یک سو و آمریکا هم از سویی دیگر، به صورت میدانی وارد معرکه سوریه شدند تا مقاومت را ساقط کنند ولی باز هم موفق نشدند و بنابراین جنگ اقتصادی را شروع کردند.
وی با لحن محکمی بیان نمود: از راه این شبکه به همه آنها می گوییم هر کاری کنند به نتیجه نمی رسند.
مشاور بشار اسد با اشاره به اینکه ایران نخستین کشوری بود که به کمک سوریه آمد، اظهار داشت: در جنگ اخیر، نخستین کشوری که به کمک ما آمد ایران بود و نیروهای مستشاری این کشور وارد سوریه شدند؛ حضور شهید سلیمانی خودش بزرگ ترین کمک بود.
بثینه شعبان خاطرنشان کرد: در زمینه نفت و دارو هم کمک های زیادی از جانب ایران به مردم سوریه شد و مردم سوریه هیچگاه یاری ملت ایران را فراموش نمی کنند. رابطه ما با ایران، عراق و لبنان، خیلی مهم تر از روابطمان با کشورهایی است که هزاران کیلومتر از ما فاصله دارند؛ همسایه نزدیک، بهتر از برادر دور است.
به گفته مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه، بازگشت ایران به منطقه معنا ندارد؛ ایران جزیی از این منطقه است و حضورش در سوریه هم طبیعی است و این دخالت آمریکاست که غیر منطقی است.
بثینه شعبان در انتها تصریح کرد: ۱۰ سال با مرحوم حافظ اسد کار کردم و از نزدیک، مشکلات او و راهکارهایش برای حل آنها را لمس کردم. ما به خاندان (ع) و شخصیت هایی مثل حضرت زینب (س) اعتقاد داریم و از آنها الگو می گیریم، افراد بزرگی که مقابل دشمنان پایداری کردند؛ اهل بیت(ع) در تاریخ جاودانه شدند و دشمنانشان از بین رفتند و این درس بزرگی برای ماست.منبع:

1400/10/27
23:23:56
5.0 / 5
991
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل