آیت الله مقتدایی:

وظیفه حوزه علمیه دفاع تا پای جان از نظام است

وظیفه حوزه علمیه دفاع تا پای جان از نظام است

به گزارش محفل قائم مقام رئیس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: باید تا پای جان از این نظام، در مقابل دشمنان و بدخواهان، دفاع نماییم تا وقتی که این حکومت الهی در سرتاسر جهان فراگیر شود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله مرتضی مقتدایی در مراسم افتتاحیه کمیسیون های دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه قم سه وظیفه اصلی حوزه های علمیه در جهت تحقق و دفاع از آرمان های انقلاب را شرح داد و اضافه کرد: در نخستین گام باید ارزش ها و برنامه های بلند اسلامی را بشناسیم و با وضعیت کنونی مطابقت دهیم، سپس این حکومت و نظام مبتنی بر ارزش های اسلامی را به مردم معرفی کرده و تفاوت آنرا با سایر حکومت ها گوشزد نماییم و در مرحله سوم هم باید تا پای جان از این نظام، در مقابل دشمنان و بدخواهان، دفاع نماییم تا وقتی که این حکومت الهی در سرتاسر جهان فراگیر شود.
وی دوران هشت سال دفاع مقدس را بعنوان مصداق بارز این دفاع معرفی نمود و اضافه کرد: در هشت سال دفاع مقدس، جمهوری اسلامی توانست به فضل خدا و با ایثار و از خود گذشتگی جوانان، در مقابل دنیایی از دشمنان خود ایستادگی کند. حالا هم باید تا پای جان از نظام و ارزش های آن حفاظت نماییم و بحمد الله شاهد می باشیم که با گذشت بیشتر از ۴۰ سال از عمر انقلاب، جوان ها پای نظام ایستاده اند.
قائم مقام رئیس شورایعالی جامعه مدرسین ضمن اشاره به موضوعات کمیسیون های چهارگانه دوازدهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین، اظهار نمود: موضوعات مطرح در این کمیسیون ها که در واقع فعالیت خویش را از سه ماه گذشته شروع کرده اند و امروز صرفاً جمع بندی و تلفیق نهایی جهت عرضه مطالب در اجلاسیه فردا انجام می شود، بخشی از مهم ترین اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی هستند.
مقتدایی معیشت و توانمندی اقتصادی را بعنوان یکی از مهم ترین شاخه های انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه که بعنوان یکی از موضوعات کمیسیون های چهارگانه، مورد بررسی قرار می گیرد، از مهم ترین شاخه های حکومت اسلامی است و نیازمند توجه ویژه است.
منبع:

1400/10/23
11:40:49
5.0 / 5
1026
تگهای خبر: اقتصاد , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
محفل