در دیدار با همتای قطری؛

امیرعبداللهیان: اولویت ایران، توسعه مناسبات با همسایگان است

امیرعبداللهیان: اولویت ایران، توسعه مناسبات با همسایگان است

محفل: وزیر امورخارجه در دیدار با همتای قطری خود، توسعه مناسبات با همسایگان را اولویت اصلی جمهوری اسلامی ایران عنوان نمود و بر ضرورت گسترش همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری باتوجه به ظرفیت ها و مزیت های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در حوزه تبادل هیئت های عالیرتبه تاکید نمود.


به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا از روابط عمومی وزارت امور خارجه، دور اول گفت وگوهای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در دوحه پایتخت این کشور شروع شد.
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به دوحه سفر کرده است امروز بعد از دیدار با امیر قطر، دو دور ملاقات و گفتگو با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر، وزیر امور خارجه قطر برگزار کرد و درباب موضوعات مورد علاقه دوکشور به تبادل نظر پرداخت.
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیرخارجه قطر با اشاره به اهمیت روابط دو کشور بر پایه همکاریهای دوجانبه و منطقه ای، بر ضرورت گسترش ابعاد همکاری ها خصوصاً در زمینه تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری باتوجه به ظرفیت ها و مزیت های جمهوری اسلامی ایران و هماهنگی در حوزه تبادل هیئت های عالی رتبه تاکید نمود.
امیرعبداللهیان با تاکید بر اولویت همسایگی از دید دولت سیزدهم، بر رویکرد ایران برای توسعه مناسبات با کشورهای منطقه و انجام گفتگوهای منطقه ای در جهت ثبات و استقرار منطقه استقبال و آنرا مهم ارزیابی کرد.
وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با تشریح دیدگاه رهبری این کشور در حوزه تحکیم و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران، علاقمندی قطر برای بسط همکاری ها، خصوصا در زمینه کارهای اقتصادی را مورد تاکید قرار داد.
همکاری در زمینه مسائل منطقه ای و بین المللی، خصوصا تحولات افغانستان و یمن همچون دیگر موضوعات مطرح شده در گفتگوهای وزرای امور خارجه دو کشور بود.


منبع:

1400/10/21
23:22:12
5.0 / 5
1120
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
محفل