رییس جمهور در دیدار فرستاده ویژه رئیس جمهور تركمنستان:

ایران برای ارتباط نزدیک با کشورهای همسایه جایگاه ویژه ای قائل است

ایران برای ارتباط نزدیک با کشورهای همسایه جایگاه ویژه ای قائل است

محفل: فرستاده ویژه رئیس جمهور ترکمنستان به همراه وزیر خارجه این کشور پیام کتبی «قربانقلی محمد اف» رئیس جمهور ترکمنستان را به آیت الله رئیسی تقدیم کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در دیدار «سردار بردی محمداف» فرستاده ویژه رئیس جمهور و «رشید مردوف» وزیر خارجه ترکمنستان با اشاره به اینکه روابط تهران - عشق آباد در راه توسعه قرار گرفته است، اظهار داشت: مصمم هستیم گام های موثر و مفیدی در روابط و مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به نفع ملت های خود برداریم.
رئیسی دیدار دوجانبه با رئیس جمهور ترکمنستان در عشق آباد و تماسهای تلفنی طرفین را آغاز فصل جدیدی در توسعه روابط دو کشور دانست و اظهارداشت: در این گفتگوها با اتخاذ تصمیمات مناسب موانع موجود در توسعه همکاری ها همچون در بخش حمل و نقل و انرژی رفع شده و زمینه گسترش و تعمیق روابط دو کشور تسهیل شده است.
رئیسی تصریح کرد: تهران از پیشنهادهای طرف مقابل در زمینه تحکیم و ارتقاء همکاری در بخش های مختلف بخصوص در حوزه انرژی، تجارت و بازرگانی استقبال می کند و هیچ مانع و محدودیتی در این حوزه وجود ندارد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه تهران برای توسعه روابط با کشورهای همسایه اهمیت ویژه ای قائل است، اظهار داشت: ایران و ترکمنستان فقط دو کشور همسایه نیستند، بلکه رابطه خویشاوندی با یکدیگر داشته و دو ملت از ارتباط ریشه دار و عمیق فرهنگی و تاریخی برخوردار می باشند.
«سردار بردی محمداف» فرستاده ویژه رئیس جمهور ترکمنستان هم در این دیدار بعد از تقدیم پیام کتبی «قربانقلی بردی محمد اف» و قدردانی از تلاش دولت ایران در چند ماه گذشته برای توسعه و تحکیم روابط با ترکمنستان، اظهارداشت: مصمم هستیم سطح روابط خویش را با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف بخصوص گاز، حمل و نقل، اقتصاد، بازرگانی و امور فرهنگی بیشتر از پیش افزایش دهیم.
«سردار بردی محمداف» تصریح کرد: ترکمنستان بدنبال گشودن صفحه جدید تاریخی در روابط با جمهوری اسلامی ایران است و پیشنهادات مختلف و مختلفی برای توسعه همکاریهای همه جانبه بویژه افزایش و تسهیل تجارت و ترانزیت در پایانه های مرزی آماده شده است تا در مسافرت رئیس جمهور ترکمنستان به ایران امضاء و عملیاتی نماییم.
منبع:

1400/10/19
22:19:23
5.0 / 5
1127
تگهای خبر: اقتصاد , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل