معاون پارلمانی رئیس جمهور:

شهدای هویزه از برجسته ترین شهدا هستند

شهدای هویزه از برجسته ترین شهدا هستند

به گزارش محفل خوزستان معاون پارلمانی رییس جمهور با اعلان اینکه شهدای هویزه از برجسته ترین شهدا هستند، اظهار داشت: ناگفته های فروانی درمورد شهدا وجود دارد که باید بیان شوند.


سید محمد حسینی در آیین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد حماسه کربلای هویزه که امروز (۱۶ دی ماه) در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، اظهار نمود: ما آمده ایم بگوییم راه شهدای هویزه ادامه دارد و از رشادت های این شهدا تجلیل نماییم. همه مدیون شهدا خصوصاً شهدای هویزه هستیم که در غربت و محاصره دشمن جان تسلیم کردند و مدت ها اجساد آنها در بیابان ماند و پس از آزادسازی در عملیات بیت المقدس، این یادمان به وجود آمد.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، وی با اشاره به شهادت خضرت زهرا (س) اضافه کرد: حضرت فاطمه (س) اسوه همه عالم است و افتخار ما این است که چنین بانویی نخستین بانوی مقاومت است. آیات زیادی از قران درمورد شان حضرت زهرا (س) و فرزندانش است و دست خلق از پی بردن به معرفت این حضرت پی ببریم کوتاه است.
معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: در دورانی که ایران اسلامی به دفاع از مرزهای نیاز داشت یک اشاره از امام راحل کافی بود تا جوانان ما در جاهای مختلف و جبهه های جنوب و غرب حضور و جان و خودرا فدا کنند تا تمامیت ارضی کشور حفظ شود و بیگانه نتواند خاک کشور را اشغال کند.
حسینی با اعلان اینکه شهدای هویزه از برجسته ترین شهدا هستند، اظهار داشت: ناگفته های فروانی درمورد شهدا وجود دارد که باید بیان شوند.
وی با اشاره به یادداشت های رهبر معظم انقلاب در حوزه دفاع مقدس و شهدا، بیان کرد: اگر حضرت آقا نبود شاید ابن همه ادبیات دفاع مقدس وجود نداشت با این وجود ایشان همیشه تاکید می کنند باید این خاطرات و تجارب ثبت و ضبط شوند تا نسل های آینده از آن بهره ببرند.
حسینی عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم در راه شهدا حرکت نماییم و سربلندی که آنها پیگیرش بودند را برای کشور داشته باشیم.
معاون پارلمانی رییس جمهور با اشاره به سالروز شهادت سردار سلیمانی نیز اظهار داشت: ماموریت اصلی سردار سلیمانی در خوزستان بود و در طول هشت سال دفاع مقدس در این استان حضور داشت و دیدیم مردم خوزستان چگونه در مراسم خاکسپاری این شهید سنگ تمام گذاشتند. ایشان سال ها آرزوی شهادت داشت و در نهایت به آرزوی خود رسید و میلیونها نفر نیکی وی را شهادت دادند.
وی با اشاره به اینکه این دولت مردمی و انقلابی است، اشاره کرد: دولت افتخار می کند راه شهدا را ادامه دهد و مدیری تراز اسلامی را بعنوان الگو معرفی می کند.
حسینی با اشاره به ارائه گزارش هایی از مشکلات و اقدامات مورد نیاز در استان، توسط استاندار خوزستان به رییس جمهور اضافه کرد: خوزستان جزو اولویت های این دولت می باشد و مشاهده کردیم که در نخستین روز تشکیل دولت رییس جمهور در خوزستان حضور پیدا کرد و دستوراتی داد و استاندار ویژه نیز برگزیده شد. رییس جمهور لحظه به لحظه اقدامات درحال انجام و مشکلات استان را رصد می کند بدین سبب به مردم اطمینان می دهم این دولت اهل رخوت، رکود و تنبلی نیست.
معاون پارلمانی رییس جمهور خطاب به مردم اظهار داشت: خیالتان راحت باشد مسئولان در خدمت مردم هستند و ۱۸ نماینده مسائل استان را پیگیری می کنند اما برخی اقدامات کوتاه مدت و برخی چهار ساله هستند.
حسینی بیان کرد: حالا سند تحول در ۳۷ موضوع مشحص و تقسیم کار دستگاهها انجام شده است.
وی با اشاره به مشکلاتی که در پی شیوع ویروس کرونا رخ داد، اشاره کرد: در بعضی بازه های زمانی حتی یک تخت خالی در تهران و خیلی از شهرستان ها وجود نداشت؛ این شرایط باعث شده بود که برخی می گفتند بابد در مقابل غرب کوتاه بیایم و FATF را امضا نماییم تا بتوانیم واکسن برای مردم تامین نماییم اما با تماس رییس جمهور با سران مختلف برخی کشورها و پیگیری وی، بدون این کارها واکسن تامین شد.
معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: مردم اولویت دولت می باشد و معیشت و اقتصاد مساله دوم دولت می باشد. دولت با تمام توان درحال کار است تا خدمات بهتری ارائه دهد؛ هر چند کمبودهایی وجود دارد. همین طور رییس حمهور عازم روسیه است و نتایج توافقات این سفر اساسا به نفع مردم خواهد بود.
حسینی بیان کرد: رییس جمهور موافق حقوق خوب کارکنان است اما باید یک نظام هماهنگ پرداخت تنظیم شود تا امکانات و اعتبارات عادلانه توزیع و کارهای عمرانی هم صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه دولت و وزرا آرام و قرار ندارند، اضافه کرد: فروش نفت درحال رسیدن به وضیت خوبی است و وضعیت منابع ارزی نیز درحال بهتر شدن است. همین طور به تدریج بدهی کشورهای مختلف به ایران پرداخت می شود.
معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: حالا اولویت دولت (تصویب) سند بودجه سال ۱۴۰۱ است که امیدواریم کلیات آن نیز روز یکشنبه تصویب شود؛ مقرر است، این بودجه واقعی باشد و کسری نداشته باشیم و موارد مختلف در آن دیده شده است.
منبع:

1400/10/16
19:39:51
5.0 / 5
994
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , تصویب , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل