از سوی رییس جمهور

قانون اصلاح نحوه رسیدگی به لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی ابلاغ گردید

قانون اصلاح نحوه رسیدگی به لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی ابلاغ گردید

رئیس جمهور «قانون اصلاح ماده (۱۸۲) قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی» که نحوه رسیدگی به لایحه بودجه را از شکل یک شوری به دوشوری اصلاح خواهد کرد، برای اجرا به مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ نمود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، بر مبنای اصلاحیه جزء یک ماده ۱۸۲، ابتدا لایحه بودجه به همراه پیوست ها و جداول به کمیسیون تلفیق ارجاع می شود. کمیسیون تلفیق موظف است حداکثر در مدت ۵ روز از زمان وصول لایحه، گزارش خویش را در مورد کلیات منتشر کند. گزارش کمیسیون تلفیق مطابق آئین نامه داخلی مورد رسیدگی قرار می گیرد.
در جلسه رسیدگی به کلیات، پس از گزارش کمیسیون تلفیق، گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات هم به مدت ۱۰ دقیقه استماع می شود. سپس مطابق بند ج ماده ۱۰۸ قانون آئین نامه داخلی، کلیات لایحه بودجه مورد رسیدگی قرار گرفته و رای گیری به عمل می آید.
درصورتیکه کلیات به تصویب مجلس برسد، نمایندگان می توانند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز پیشنهادهای خویش را به کمیسیون های تخصصی تقدیم کنند. بعد از انتشار گزارش شور دوم هم کمیسیون های تخصصی و نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادهای خویش را ثبت کنند.
در صورتیکه کلیات لایحه بودجه به تصویب مجلس نرسد، مراتب به دولت اعلام می شود تا حداکثر در مدت ۱۵ روز لایحه را اصلاح و به مجلس عرضه کند تا در صورت تصویب کلیات در مجلس، رسیدگی به جزئیات مطابق فرایند این ماده صورت گیرد. مدت مذکور با موافقت هیات رئیسه حداکثر تا مدت ۱۰ روز قابل تمدید است.
منبع:

1400/10/16
11:55:18
5.0 / 5
1215
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
محفل