فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب شرق كشور:

صهیونیست دست از پا خطا کند نابودی خودرا تسریع کرده است

صهیونیست دست از پا خطا کند نابودی خودرا تسریع کرده است

به گزارش محفل کرمان فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب شرق کشور اظهار داشت: این اعتقاد را داریم که رژیم نحس و نجس صهیونیستی بعنوان دشمن شماره یک ما بایستی از صحنه روزگار محو شود و تهدیداتی که برضد کشور جمهوری اسلامی ایران به گوش ما می رسد یک صدم قابلیت اجرائی برای رژیم صهیونسیتی ندارد و اگر دست از پا خطا کند اساسا زوال و نابودی خودشان را تسریع کرده اند.


امیرسرتیپ دوم امیر غلامعلیان در نخستین یادواره۶۰ شهید شهرستان بم در ارتش و یادبود شهید جاویدالاثر ولی الله قربانپور بیان داشت: سرباز وظیفه ولی الله قربان پور شهید مفقودالاثر ارتش است. این شهید متولد۴۷ و اعزامی مرداد ۶۶ بود که دوران آموزشی را در مرکز آموزشی ۰۵ کرمان گذراند و آبان ۶۶ به گردان۱۱۶ پیاده از لشکر ۲۸ کردستان منتقل شدکه در منطقه مریوان بر اثر تک ارتش عراق به مقام شاخص شهادت نایل آمد و جنازه این شهید تا حالا مفقود و هنوز شناسایی نشده است. شهید قربانپور یکی از ۹۰ شهید شهرستان بم و از خانواده ۴۸ هزار و ۵۰۰ شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران است و یک هزار و ۵۴ شهید مجموعه ارتش در خاک استان کرمان پرورش داده شده اند.
وی اظهار داشت: یکی از رموز ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران در دهه اول انقلاب رهبری بی بدیل حضرت امام رضوان الله تعالی بود یکی از فتنه ها و توطئه هایی که از شروع انقلاب توسط نهضت هایی که در اطراف انقلاب بودند مانند لیبرال ها، منافقین و کسانی که ادعای سهم خواهی داشتند شکل گرفت توطئه انحلال ارتش بود برای اینکه می دانستند اگر ارتش شکل بگیرد و ماندگاری داشته باشد یکی از ارکان قدرت ساز در نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
بگفته وی یکی از دلایلی که انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ به قدرت رسید و نظام طاغوت سرنگون شد پیوستن ارتش به بدنه انقلاب بود. اگر در بهمن۵۷ ارتش به مردم نمی پیوست و نیروی هوایی بیعت تاریخی خودرا با امام انجام نمی داد و همین طور نیروی زمینی ارتش سربازخانه ها را در اختیار مردم قرار نمی داد انقلاب با این سرعت پیروز نمی شد.
فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب شرق کشور اظهار داشت: بعد از شروع جنگ تحمیلی، شرایط سالهای اول انقلاب به شکلی نبود که بتوانیم نیروی منسجمی داشته باشیم برای اینکه اختلاف نظرهایی که در بدنه ارتش وجود داشت و دخالت هایی که در مدیریت ارتش بوجود آمد سبب شده بود تا نظام و انظباط ارتش به فراموشی سپرده شود.
بگفته وی در شرایطی که نیروی زمینی ارتش، درگیر سرکوب بحران ها و فتنه های داخلی که در هر قسمت از کشور شکل می گرفت، بود جنگ تحمیلی هم آغاز شد و ارتش بعنوان تنها یگان نظامی موجود در کشور در سال اول جنگ حماسه آفرید.
وی افزود: نیروی ارتش با اجرای عملیات کمان ۹۹ تمام اهداف نظامی عراق را بمباران کرد و نیروی دریایی نیز ۶۷ روز پس از شروع جنگ در عملیات دریای عمان و خلیج فارس طومار نیروی دریایی عراق را در هم می پیچید و تا اختتام جنگ دیگر اثری از نیروی دریایی عراق مشاهده نشد.
امیر سرتیپ دوم غلامعلیان عنوان کرد: در هیچ زمانی از تاریخ کشور ایران دیده نشده که یک جنگ به کشور تحمیل شود و قسمتی از خاک و بدنه نظام ایران جدا نشده باشد به جز دوران ۸ ساله دفاع مقدس که به برکت حضور رزمندگان ارتش و سپاه حتی یک وجب از خاک ایران توسط دشمن اشغال نشد.
وی با اعلان اینکه امروز بدون هیچ ادعایی در هر بحرانی ارتش در کنار مردم است، اظهار داشت: پس از دوران جنگ، دوران بازسازی ارتش جمهوری اسلامی با تمام توان در کنار مردم بوده است و مقام معظم رهبری ارتش را شجره طیبه و گنجینه ای از ارزش های اسلامی و معنوی می داند.
وی ادامه داد: مدیریت جهادی و متکی به درون، رمز موفق نیروهای مسلح بعنوان بازوان ولایت، است و اعتقاد راسخ داریم که اگر سبک مدیریت جهادی که در میان نیروهای مسلح وجود دارد اگر در نزد دولتمردان و سیاسی ها تسریع داده شود اساسا کشو ما گرفتار بحران نخواهد بود.
فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب شرق کشور اشاره کرد: ولایت محوری جزو اصول اولیه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران است و هیچ قدمی در ارتش برداشته نمی گردد مگر این که رگه ای از ولایت محوری در آن وجود داشته باشد.
امیر سرتیپ دوم غلامعلیان اظهارداشت: امروز خط قرمز خدمت رسانی ارتش مردم است، هر جایی مردم احساس تنگی معیشت و سختی زندگی داشته باشند ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار آنها است.
بحث معنویت محوری از خاصیت های دیگر ارتش جمهوری اسلامی ایران است امروز در کنار آموزش هایی که به پرسنل می دهیم آموزه های معنوی و فرهنگ عاشورایی را با فرهنگ خودمان تلفیق می نماییم.
وی تاکیدکرد: امروز دشمن ستیزی بعنوان یکی از ارکان ماندگار نظام جمهوری اسلامی ایران مدنظر است و ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی قرار دارد و تمام تحرکات دشمن رصد می شود. در صورتیکه کوچکترین تهدیدی منافع جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار دهد نیروهای ما در کسری از زمان وارد شده و تهدید را سرکوب می کنند.
وی با اعلان اینکه امروز نیروهای مسلح ما، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در هیچ زمانی از تاریخ جمهوری اسلامی در این حد از آمادگی نبوده اند، اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و اگر علاقه دارند این ۲۵ سال را بصورت عادی زندگی کنند باید از این گزافه گویی ها و سخن پراکنی های بیهوده دست بردارند.
وی تاکیدکرد تا زمانی تهدیدی متوجه جمهوری اسلامی ایران نباشد، در صلح و آرامش در جنوب غرب آسیا زندگی می نماییم اما اگر تهدیدی صورت بگیرد ما بیکار نمی نشینیم و در دفع تهدید و برخورد با دشمن تردیدی به خود راه نمی دهیم اگر می خواستیم، تردید کرده و مماشات داشته باشیم اساسا انقلاب اسلامی ایران به این قدرت و اقتدار نمی رسید.
فرمانده قرارگاه ارتش در جنوب شرق کشور توضیح داد: دشمنان از هم افزایی و اتحادی که بین همه ی نیروهای مسلح وجود دارد، می ترسند و واهمه دارند بنا بر این تخم نفاق و تفرقه را ترویج می کنند برای اینکه این اتحاد سبب شده کشور جمهوری اسلامی ایران به این مرحله از اقتدار و امنیت برسد.
امیر سرتیپ دوم غلامعلیان اضافه کرد: اگر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران که وارد چهل و سومین سالگرد آن می شویم، اقتدار داشته است فقط به سبب وجود مردمی است که انقلاب و نظامشان را دوست دارند و حماسه ۹ دی یکی از این موارد بود، تشییع پیکرسردار دل ها و رهبری بی بدیل حضرت امام در دهه اول انقلاب و سه دهه رهبری بی نظیری مقام معظم رهبری نسخه شفا بخش و ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اعلان اینکه دشمن، ارتش را مانعی برای رسیدن به اهداف شوم خود می داند، اظهار داشت: امروز به شکرانه اقتدار حماسی ارتش در تمام عرصه های انقلاب اسلامی خدمات ارتش ماندگار است.
فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش با اشاره به این که ارتش ایران یک ارتش معنویت محور است، افزود: بعد اول ارتش که انضباط است بعنوان شاکله و قوام یک سازمان نظامی مورد تقدیر قرار گرفته است.
وی با اعلان اینکه ارتش در هر بحرانی کنار مردم است و در نخستین ساعات بحران های سیل و زلزله خودمان را به مردم می رساند، اضافه کرد: نیروهای مسلح بازوان رهبری هستند و ارتش جمهوری اسلامی ایران زیر سایه رهبری آماده جانفشانی است.
وی با اعلان اینکه امروز ماموریت ما در کنار مردم بودن است، اظهار داشت: ماموریت ما از ابتدا همین بوده و از این پس هم یقیناً بیش از گذشته در مأموریتهای مختلف خواهیم بود و همین طور ولایتمداری و ولایت محوری شاخصه اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
منبع:

1400/10/12
13:27:48
5.0 / 5
946
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل