روسیه:

گروه ۱ بعلاوه ۴ و آمریکا روند مذاکرات وین را مثبت ارزیابی کردند

گروه ۱ بعلاوه ۴ و آمریکا روند مذاکرات وین را مثبت ارزیابی کردند

به گزارش محفل دیپلمات ارشد روسیه ضمن اشاره به برگزاری نشست مشترک اعضای گروه ۱+۴ و آمریکا در وین اظهار داشت که تمام طرف های مشارکت کننده در این نشست روند گفت وگوهای جاری را که با هدف رفع تحریم ها جریان دارد، مثبت ارزیابی کرده اند.


به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: مشارکت کنندگان برجام (بدون حضور ایران) و ایالات متحده عصر امروز با یکدیگر دیدار کردند و در مورد آخرین وضعیت گفت وگوهای وین تبادل نظر کردند.
وی افزود که همه شرکت کنندگان در جلسه امشب، «با خوشنودی روند مثبت و فضای عملی مذاکرات جاری را مورد توجه قرار دادند.»
هیات آمریکایی به ریاست رابرت مالی نماینده ویژه این کشور در امور ایران به وین سفر کرده تا به صورت غیر مستقیم در روند گفت وگوها برای احیای توافقات سال ۹۴ شرکت نماید. اولیانوف پیش از این با نماینده آمریکا دیدار کرده بود و در اینباره با انتشار پیامی در توئیتر مدعی شد: رایزنی ها و هماهنگی نزدیک بین هیات های روسیه و ایالات متحده در جریان مذاکرات وین، پیش نیاز مهمی برای پیشرفت در جهت احیای توافقات سال ۹۴ است.
آمریکا اردیبهشت سال ۱۳۹۸ به صورت یکجانبه و غیرقانونی از برجام خارج شد و شدیدترین تحریم ها را ضد ایران به اجرا گذاشت. دولت دموکرات جو بایدن که ازمنتقدان خروج دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق امریکا از برجام است هنوز اقدام ملموسی را برای بازگشت این کشور به تعهداتش صورت نداده است.
دیپلمات های گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و ایران از فروردین گذشته در وین گردهم آمده تا درباره احیای توافقات سال ۹۴ با محور رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا بحث کنند. هشتمین دور مذاکرات وین روز دوشنبه با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام شروع شده است و گفتگو با تمرکز بر مبحث رفع تحریم ها ادامه دارد.
مذاکرات در حالی پیگیری می شود که امیدها برای دست یابی به توافق احیای توافقات سال ۹۴ به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.


1400/10/09
13:41:01
5.0 / 5
1184
تگهای خبر: پیگیری , دولت , قانون , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
محفل