مخبر در دیدار با اعضای كمیسیون صنایع و معادن مجلس:

کالایی که مشابه آن در داخل تولید می شود، نباید به کشور وارد شود

کالایی که مشابه آن در داخل تولید می شود، نباید به کشور وارد شود

به گزارش محفل جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس جمهور عصر روز سه شنبه برگزار گردید.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمد مخبر در این نشست با تکیه بر اهتمام ویژه و عزم جدی دولت برای پشتیبانی از بخش تولید اظهار داشت: تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور است و می تواند مسائلی مانند رشد اقتصادی، بیکاری، سرمایه گذاری، ارتقاء ارزش پول ملی و کنترل تورم را محقق کند.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به برنامه ها و نگاههای دولت برای پشتیبانی از بنگاه های تولیدی خاطرنشان کرد: دولت به دنبال طراحی و اجرای برنامه ای تحت عنوان نهضت احیاء است تا بر طبق این طرح بنگاه های تولیدی که تعطیل شده و یا با ظرفیت پایین فعالیت دارند تحت حمایت قرار گیرند و با توانی جدید به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.
مخبر با تاکید بر لزوم پیشگیری از واردات کالاهایی که نمونه مشابه آن در کشور تولید می شود، عنوان کرد: به جز در مواردی که مبحث رقابت و ساماندهی قیمت و کیفیت مطرح است، در سایر موارد نباید کالایی که نمونه مشابه آن در داخل تولید می شود، به کشور وارد شود.
معاون اول رئیس جمهور ضمن اشاره به شرایط کشور در زمان شروع به کار دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز دغدغه ای برای تأمین کالاهای اساسی و ارز مورد نیاز آن در کشور وجود ندارد.
مخبر ضمن اشاره به ظرفیت های مختلف کشور نظیر دریا و معدن اظهار داشت: یکی از امتیازات مهم ایران برخورداری از معادن است که متأسفانه با وجود ظرفیت های گسترده در این عرصه، شاهد اقدامات و برنامه ریزی های مناسب در این حوزه نبوده ایم.
معاون اول رئیس جمهور همینطور به دسترسی به دریا و ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل دریایی در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: با اتکا به نعمت های خدادادی و ظرفیت های موجود در کشور میتوان اقدامات گسترده ای در جهت توسعه اقتصادی انجام داد اما متأسفانه آن طور که باید این نعمت ها مورد توجه قرار نگرفته اند.
مخبر بر ضرورت پرهیز از خام فروشی مواد معدنی تاکید و خاطرنشان کرد: اگر بر اقتصاد دیجیتال و اقتصاد دریامحور تمرکز نماییم گام های موثری در جهت توسعه کشور برداشته خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی هم تاکید کرد و عنوان کرد: سفرا باید به مبحث دیپلماسی اقتصادی بخصوص با کشورهای همسایه توجه جدی داشته باشند چون که این امر می تواند به گشایش های اقتصادی برای کشور منجر شود.
در این جلسه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم به عرضه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و دغدغه های موجود در حوزه صنعت و معدن را مطرح نمودند.
ضرورت پشتیبانی از تولید داخل و فعال شدن ظرفیت های خالی در بخش تولید، توجه به بخش معدن و نوسازی ماشین آلات فرسوده و پشتیبانی از معدن کاران، ساماندهی وضعیت تولید، قیمت و کیفیت خودرو، گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه و قدردانی از اقدامات دولت در گسترش واکسیناسیون از مهم ترین موضوعات مطرح شده در این نشست توسط اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود.1400/10/08
12:36:53
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طراحی , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل