انصاری در گفت و گو با محفل:

تغییرات اساسی در سیاست ها، منجر به حضور حداكثری در انتخابات می شود

تغییرات اساسی در سیاست ها، منجر به حضور حداكثری در انتخابات می شود

یك فعال سیاسی اظهار داشت: تا تغییرات اساسی در سیاست ها و در جامعه به وجود نیاید، اساسا شرایط كرونایی و فضای مجازی و فضای حقیقی نمی تواند حضور حداكثری مردم در عرصه انتخابات را به وجود بیاورد.


غلامرضا انصاری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: جامعه ما در سال های اخیر گرفتار اندک سالاری شده و دایره محدود مدیران و مقامات سیاسی روز به روز تنگ تر شده است. بر همین مبنا شاهد حضور چهره های تکراری در عرصه سیاسی هستیم که این مورد یکی از علل بی تفاوتی مردم به عرصه سیاست و افزایش تندروی و رادیکالیسم از طرفی شده است.
وی افزود: وقتی عنصر تندروی بر مدارا و گفت و گو غالب گردد، عقل جمعی و تجربه تاریخی کارایی خویش را از دست می دهد و مورد توجه قرار نخواهد گرفت؛ خود این مورد هم یکی از عوامل بازدارنده در حرکت علمی و تجربی است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه ناکارآمدی مدیریتی و عدم تناسب جایگاه با اختیار، از نکات دیگری است که ظرفیت عرصه اجرایی و سیاسی ما را به حداقل رسانده است، در ادامه چنین ابراز عقیده کرد: از طرفی گروه های سیاسی خارج از دولت که می توانند به مردم پاسخگو نباشند هم در بین هستند. دقیقاً با امضا سند برجام نخستین مخالفت ها با ورود سرمایه های خارجی خصوصاً از نوع سرمایه آمریکایی به کشور شروع شد و توانست جریان ضد برجام را در آمریکا هم تقویت کند، نتیجه این اتفاقات روی کارآمدن ترامپ شد.
انصاری افزود: علیرغم اینکه تا آخرین روزهای رقابت رقیب ترامپ در نظرسنجی ها جلوتر بود اما وی با تاکید بر عنصر رادیکالیسم رئیس جمهور شد و یک سند بسیار ارزشمندی که در طول چهار دهه گذشته جزء افتخارات دستگاه دیپلماسی بود را به بن بست کشاند.
این فعال سیاسی اظهار داشت: تحریم های حداکثری آمریکا و هم پیمانانش بر ضد کشور و همینطور مسائل و مشکلاتی که کرونا برای جامعه ما رقم زده از عوامل دیگری است که می بینیم در طول دو سال قبل اقتصاد کشور ما را گرفتار رکود تورمی کرده است. یعنی به صورت توأمان هم نرخ تورم و هم نرخ بیکاری روند افزایشی پیدا کرده است.
وی در ارتباط با تأثیر شرایط سیاسی اجتماعی کشور بر انتخابات ریاست جمهوری سال آتی اظهار داشت: عواملی که گفته شد و محدود شدن شرایط انتخابات در سال ۹۸ و روی کار آمدن مجلس یازدهم هم مزید بر علت شده است. اگر در انتخابات ۱۴۰۰ در بر همان پاشنه انتخابات ۱۳۹۸ بچرخد، شاهد مشارکت حداکثری نخواهیم بود.
انصاری اظهار داشت: ایجاد امید در جامعه احتیاج به دگرگونی های اساسی در خط مشی ها و راهکارهای عمومی کشور دارد و در نهایت هم باید به اصلاح ساختار و سیستم های نامناسب و نادرست اداره امور کشور دست زد.
این فعال سیاسی اظهار داشت: تا تغییرات اساسی در سیاست ها و در جامعه به وجود نیاید، اساسا شرایط کرونایی و فضای مجازی و فضای حقیقی نمی تواند حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات را به وجود بیاورد. ان شاءالله امیدواریم باتوجه به اتکا نظام ما به مردم، شرایطی در جامعه به وجود بیاید که منجر به صلاح وتحول در بستر اجتماعی شود.1399/04/31
14:17:41
5.0 / 5
2001
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , دولت , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل