اقدام ضد ایران بازی خطرناک رژیم صهیونیستی

اقدام ضد ایران بازی خطرناک رژیم صهیونیستی

جنگ افروزی های رژیم اشغالگر قدس اقدامی بسیار خطرناک و پرهزینه برای این رژیم خواهد بود که نتیجه مطلوب مقامات این رژیم را به دنبال نخواهد داشت و در بهترین حالت تنها برنامه هسته ای ایران را به تاخیر می اندازد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دور بعدی مذاکرات وین در حالی پس از تعطیلات سال نو مسیحی شروع می شود که رژیم صهیونیستی همچنان به اقدامات ایذایی و مخرب خود درباره این گفت و گوها ادامه می دهد. نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم اسرائیل در اظهاراتی نامربوط از آمریکا و کشورهای اروپایی خواسته تا ایران را به علت نقض منع اشاعه هسته ای به چالش بکشند و همزمان بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از قدرت های جهانی خواسته ایران را متوقف کنند.
طی سالهای گذشته رژیم اشغالگر قدس اصلی ترین منبع ایران هراسی بوده و هزاران کلمه دروغ از راه رسانه های صهیونیستی ضد ایران انتشار یافته است. امروز هم هراس از مذاکرات به این علت است که رژیم صهیونیستی به شدت از رفع تحریم ها و قدرت گرفتن ایران در منطقه و در عرصه جهانی وحشت دارد و تلاش می کند از هر طریق ممکن شامل مجاری رسمی و با استناد به ظرفیت های رسانه ای و تبلیغاتی خود، مذاکرات را تخریب کند.
نمایش قدرت برای ایران؛ رهبران رژیم اشغالگر قدس به گذشته نگاه کنند
به گزارش تایمز آو اسرائیل، نخست وزیر رژیم اسرائیل با طرح این مورد که آمریکا و اروپایی ها باید ایران را به علت نقض منع اشاعه هسته ای به چالش بکشند، مدعی شد: ایران فقط زور را درک می کند و آمریکا و متحدانش باید مبحث را به شورای امنیت سازمان ملل برده و از آنها بخواهند که وارد عمل شوند. او همینطور خواهان دوچندان شدن تحریم های اقتصادی ضد ایران شده است.
بنت در اظهاراتی بی اساس ادعا کرد: ایران می خواهد بدون مسئولیت پذیری منطقه را خراب کند ولی من اینجا هستم تا به آنها بگویم که تحت رهبری من، اسرائیل با تمام قوا با اقدامات ایران مقابله می کند. ایران بسیار صدمه پذیرتر از چیزی است که به نظر می آید و نمایش قدرت بر آنها تاثیر زیادی می گذارد!
این رجزخوانی ها در حالی در فضای سیاسی و رسانه ای صورت می گیرد که در همین سالهای اخیر دنیا قدرت ایران را دید و بهتر است بنت به سرنوشت نتانیاهو نگاه کند که در ستیزه جویی و ایران هراسی از هیچ اقدامی فروگذار نکرد.
نتانیاهو با قابلیت هایی که داشت و البته در سایه عدم درک سیاسی رئیس جمهور پیشین آمریکا عملا ظرفیت های سیاسی اقتصادی نظامی تبلیغاتی آمریکا را در اختیار خودش گرفت و عملا آمریکا را تبدیل به کارگزار صهیونیست ها بخصوص در منطقه خاورمیانه و ایران تبدیل کرد.
خروج از برجام اعمال سیاست فشار حداکثری و شدیدترین تحریم های بی سابقه در سالهای اخیر ضد ملت ایران اعمال شد. مخالفان ایران که مشهور به تیم بی بودند بسیار تلاش کردند پای آمریکای ترامپ را به جنگ با ایران بکشانند و تصورشان این بود که ایران با تهدید و ارعاب جا می زند و نمی تواند از منافع خود دفاع کند با این وجود همه ساقط شدن پهپاد متجاوز آمریکایی در آبهای خلیج فارس، حمله موشکی به عین الاسد را دیدند و بعید است کسی در قاطعیت تهران در دفاع از منافع خویش را از یاد برده باشد و در آن شک و تردید داشته باشد.
ظاهرا نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس نگران بهبود روابط ایران با کشورهای منطقه است. چون که دیپلماسی پرتحرک دولت سیزدهم در تقویت و تحکیم روابط و گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری با همسایگان درحال ایجاد فضایی امن در منطقه است که مطلوب این رژیم نیست و چون که همگرایی و نزدیکی کشورهای اسلامی عملا فضایی برای نقش آفرینی مخرب رژیم صهیونیستی نمی گذارد.
در روزهای اخیر همینطور روزنامه اسرائیلی جروزالم پست، به نقل از بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا نمود که ایران در مذاکرات وین جدی نیست و اگر قدرت های جهانی خط مشی مشخصی در این حوزه ترسیم کنند، می توانند فعالیتهای هسته ای و منطقه ای ایران را متوقف کنند. گانتز مدعی شد: ایران با دست خالی و بدون پیشنهاد قابل توجهی وارد مذاکرات وین شد. آنها می خواهند زمان بخرند تا غرب را متقاعد کنند که با توافقی با محدودیت های هسته ای کمتر و تحریم های کمتر موافقت کند. این ادعاها در حالی مطرح می شود که اساسا این کشور هیچ جایگاهی در مذاکرات ندارد و صرفاً با هدف تاثیرگذاری منفی و مخرب بر روند گفت و گوها عمل می کند.
هشدارهای شورای آتلانتیک به رژیم صهیونیستی؛حمله به ایران قماری خطرناک است
نخست وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی از مقابله با ایران و صدمه پذیری کشورمان سخن گفته که اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک در تحلیلی نوشته است که اقدامات خرابکارانه احتمالی رژیم صهیونیستی ضد تاسیسات هسته ای ایران تأثیر چندانی در متوقف کردن برنامه هسته ای ایران ندارد.
در این تحلیل آمده: با عنایت به این که در هفته های گذشته مقامات کنونی و پیشین اسرائیل بر ضرورت آمادگی جهت حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران تاکید کرده اند. واضح است که اسرائیل بر مبنای سیاست های خود می خواهد به مقابله با ایران بپردازد و جلوی پیشرفت های هسته ای این کشور را بگیرد و به جو بایدن درمورد اهمیت اتخاذ گام های عملی ضد برنامه هسته ای ایران پیغام بفرستد. اما مشکلات بسیاری در انجام چنین عملیات نظامی وجود دارد بخصوص این که ایران از پدافند زمین به هوای قدرتمند برخوردار می باشد.
این اندیشکده در ادامه نوشت: ایران برخلاف عراق و سوریه که برنامه هسته ای شان متکی بر یک راکتور بود که اسرائیل آنها را در سالهای ۱۹۸۱ و ۲۰۰۷ نابود کرد برنامه هسته ای دارد که متکی بر دو تاسیسات هسته ای بسیار محافظت شده است. علاوه بر این ایران طی سال ها توانسته یک برنامه با کمک دانشمندان هسته ای بومی بسازد و حتی اگر سایت های هسته ای ایران تخریب شوند، دانشمندان ایرانی جهت بازسازی فوری اقدام می کنند. برخلاف سوریه و عراق که جوابی به حملات اسرائیل ندادند، ایران به حمله ضد خاکش پاسخ خواهد داد. به عبارت دیگر اختصاص بودجه یک و نیم میلیارد دلاری به ارتش اسرائیل برای آماده شدن در مقابل حمله ایران تنها آغاز هزینه ها خواهد بود و حمله محور مقاومت نتایج نجومی برای اسرائیل خواهد داشت.
شورای آتلانتیک در تحلیل خود به سیاست مداران اسرائیلی اخطار داده که با طرح حمله نظامی ضد ایران دست به قماری می زنند که برای آنها بسیار خطرناک خواهد بود و تنها برنامه هسته ای ایران را به تاخیر می اندازد و رژیم صهیونیستی در جنگ سختی در جبهه شمالی قرار می گیرد. این در شرایطی است که مقامات اطلاعات ارتش رژیم اشغالگر قدس و ویلیام برنز، مدیرکل سیا گفته اند که ایران هم اکنون به دنبال سناریوی توسعه سلاح هسته ای نیست.
مقامات رژیم اسرائیل که به شدت مستاصل شده اند در نشست های این هفته تلاش کردند واشنگتن را متقاعد کنند در جهت دستیابی به توافق دیپلماتیک گام برندارد و در مقابل نسبت به تشدید تحریم ها اقدام نماید.
سه سال پس از خروج ترامپ از برجام، برنامه هسته ای ایران طبق همه برآوردها در پیشرفته ترین مرحله خود قرار دارد و گروهی از مقامات سابق رژیم اسرائیل استراتژی نتانیاهو و ترامپ را فاجعه بار توصیف کرده اند. با این وجود دولت جدید اسرائیل از درک این مورد عاجر است و درحال تکرار همان اقداماتی است که در سال ۲۰۱۵ توسط دولت نتانیاهو انجام شد. با اینکه دولت جدید رژیم صهیونیستی در ابتدا وعده داد که بر خلاف سیاست جنگ طلبی نتانیاهو، با احتیاط و به صورت سازنده با واشنگتن در مورد ایران کار کند. اما روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی از افزایش اختلاف میان رژیم اسرائیل و آمریکا بر سر ادامه مذاکره با ایران اطلاع داده است.منبع:

1400/09/30
22:14:52
5.0 / 5
1028
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
محفل