اعلام جزییات برگزاری دومین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی

اعلام جزییات برگزاری دومین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی

دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی جزییات برگزاری این مراسم را در تهران و سایر استانها اعلام نمود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حمیدرضا مقدم فر طی سخنانی در نشست خبری با نمایندگان رسانه ها اظهار نمود: حاج قاسم اسطوره آزادی خواهی و عدالتخواهی بود و آزادی را برای همه می خواست. او نماد انسان طراز انقلاب اسلامی است. او نشان داد که ظرفیت انقلاب اسلامی برای خلق چنین انسان هایی، ظرفیت بالایی است. مکتبی که بتواند حاج قاسم را تربیت کند حتما مکتبی است که می توان از آن پیروی کرد و امروز افتخار به حاج قاسم، افتخار به انقلاب اسلامی است.
وی اضافه کرد: او در قالب های تنگ جناح های سیاسی نمی گنجید، سیاسی بود، اما سیاست زده نشد. برای همین بود که دست های همه مردم با هر سلایق و گرایش ها و قومیت ها در جریان تشییع او به هم گره خورد.
مقدم فر تصریح کرد: او مرعوب دشمنان نمی شد. دلداده خدا و خادم ملت بود و برعکس دشمنان بودند که از او می ترسیدند. او فریب دشمنان را نمی خورد و رعب و ترس در دل آنان ایجاد می کرد. وی در حیات و در شهادتش رسواگر استکبار جهانی و صهیونیست ها بود.
دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی با تاکید بر این که نخستین ثمره خون شهید سلیمانی این بود که نشان داد آمریکا اصل تروریسم است، اظهار نمود: رییس جمهوری آمریکا در حرکتی احمقانه خودش آمد و اعلام نمود که ما دستور ترور سردار سلیمانی را داده ایم و این برای همه دنیا ثابت کرد که دولت مدعی دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم خودش اصل تروریسم است.
وی تصریح کرد: نظرسنجی های داخلی و خارجی هر دو این را تأیید می کردند که حاج قاسم سلیمانی در طول حیات دنیوی خود پس از مقام معظم رهبری، محبوبترین فرد در این کشور بود و ما این را در جریان تشییع پیکر او هم شاهد بودیم.
مقدم فر با اشاره به موضوع انتقام گیری شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد: انتقام گیری از خون حاج قاسم سلیمانی هم هنوز زنده است و آمریکا بطور کامل مجبور است که منطقه را ترک کند و این وعده الهی است. امروز این رفتن ذلیلانه آنها شروع شده و از افغانستان فرار مفتضحانه شان را دیدیم و در عراق هم تتمه ای از آنها باقیمانده است. انتقام گیری راهبردی ما خروج آمریکا از منطقه است و عاملان شهادت او هم بدانند که یک شب خواب راحت نخواهند داشت.
دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی با اشاره به شرایط برگزاری این مراسم، اظهار داشت: رویکرد اصلی ستاد همان مردمی برگزار کردن مراسم است. البته دستگاه های مختلف دولتی و حاکمیتی هم فعال می باشند اما از آنها خواسته ایم که از کارهای مردم دراین زمینه حمایت کنند و با آن همراه شوند. هدف اصلی ما نیز این است که شخصیت شهید سلیمانی برای مردم تبیین شود و از گنجینه پربهای اندیشه او مراقبت شود تا تحریفی انجام نشود.
وی افزود: برنامه های بزرگداشت مدتی است که با شیب ملایم هم در صداوسیما و هم در بین مردم شروع شده است. اوج این حرکت ها در «هفته مقاومت» است که از ۱۰ تا ۱۷ دی ماه خواهد بود.
دبیر ستاد بزرگداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار نمود: مراسم روز شهادت ایشان در بعد ازظهر ۱۳ دی ماه در مصلی تهران با حضور آحاد مردم و شخصیت های داخلی و خارجی با رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام می شود. دومین مراسم هم روز ۱۶ دی ماه در سالروز تشییع پیکر ایشان در تهران مربوط به تشییع پیکر ۱۵۰ شهید گم نام در پایتخت است.
مقدم فر تصریح کرد: همین طور در حرم امام رضا نیز در روزهای شهادت سردار سلیمانی مراسم متخلفی برگزار می گردد و در شب شهادت ایشان هم با حضور فرمانده سپاه قدس مراسمی در حرم امام رضا برگزار می شود.
وی اضافه کرد: همین طور برنامه هایی برای کودکان و نوجوانان در تهران و کرمان و سایر نقاط کشور با عنوان هایی نظیر «قهرمان من» انجام خواهد شد. در کرمان باز هم مراسم ویژه و متنوعی برگزار می شود؛ همچون در بیت الزهرای حاج قاسم در کرمان و نیز در خود محل تدفین ایشان هم در طول ایام شهادت مراسمی برگزار می گردد.
دبیر ستاد بزرگداشت شهادت سردار سلیمانی افزود: نخستین کنگره علمی و پژوهشی شهید سلیمانی تحت عنوان «شهید سلیمانی مکتب طراز تمدن اسلامی» برگزار می گردد و خیلی از برنامه ها نیز تا بهمن ادامه دارد. همایشی هم با حضور رهبران اقلیت های دینی داخلی و خارجی و کشورهای محور مقاومت برگزار می گردد.
مقدم فر اشاره کرد: امسال در کنار شعار سال قبل این بزرگداشت که همان «مرد میدان» بود و ما امسال هم آنرا حفظ نموده ایم، ذیل این شعار، جمله ای از خود سردار سلیمانی را هم اضافه کرده ایم که می گفتند «ما مدیون مردمیم». این جمله خود سردار سلیمانی است و ما به این جمله هم توجه داریم.
وی همین طور در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات ایران جهت انتقام گیری از شهادت سردار سلیمانی، اظهار نمود: ما دراین زمینه مشغول جمع آوری اسناد در مورد کشورها و کسانی هستیم که بغیر از آمریکا، به این کشور و تروریست هایش برای انجام این ترور کمک کرده اند که این اسناد در زمینه سیاسی، امنیتی و نظامی و در ایران و در عراق در حال انجام می باشد و به اسناد مهمی هم رسیده ایم.
دبیر ستاد بزرگداشت مردمی سالگرد شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: درباره پیگیری حقوقی در محاکم بین المللی هم کارهایی انجام شده، اما هنوز نتیجه نهایی را نگرفته ایم؛ اما دادگاه افکار عمومی دنیا برگزار و حکمش هم صادر شده و دنیا دولت آمریکا را دراین زمینه محکوم می داند.1400/09/28
12:11:50
5.0 / 5
1123
تگهای خبر: پیگیری , حكم , دادگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
محفل