تقدیر وزیر بهداشت از وزارت امور خارجه در تأمین واکسن

تقدیر وزیر بهداشت از وزارت امور خارجه در تأمین واکسن

به گزارش محفل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وزیر امور خارجه و سفرای ایران در کشورهای مختلف برای تأمین واکسن قدردانی نمود و اظهار داشت: با کمک وزارت امور خارجه ۱۵۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شد.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت امور خارجه، در آخرین روز از همایش «گردهمایی رؤسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه» بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع سفرا و نمایندگان ایران در ۱۵ کشور همسایه حاضر شد و از تلاش وزارت خارجه در تأمین واکسن تشکر کرد.
عین اللهی در این جلسه عنوان کرد: از حسین امیرعبداللهیان تشکر می کنم، موفقیتی اگر در حوزه واکسن انجام شده، مدیون وزارت امور خارجه ایم، اگر مردم ما امروز نفسی راحت می کشند باید از سفیران ما در خارج از کشور که شبانه روز برای تأمین واکسن تلاش کردند، تشکر کرد.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در مدت کوتاهی با کمک وزارت امور خارجه ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد کشور کردیم که امروز درصد واکسیناسیون به رقم ۸۷ درصد رسیده است و ۷۴ درصد مردم هم دو دز واکسن را دریافت کرده اند و تزریق دز سوم هم با شتاب شروع شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به توانمندی های ایران در حوزه تجهیزات پزشکی و داروها اشاره نمود و از آمادگی ایران برای صادرات به کشورهای مختلف سخن گفت.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به اهمیت گردشگری سلامت، ظرفیت داخلی حوزه پزشکی را مستعد پذیرش بیماران از کشورهای مختلف بخصوص کشورهای منطقه دانست و از سفارت خانه های ایران خواست فعالیت برای این مورد را در دستور کار قرار دهند.
عین اللهی تصریح کرد: در شرایط کنونی که تحریم هستیم علاوه بر آنکه نیاز کشور خویش را تأمین می نماییم از کشورهای مجاور هم برای درمان به جمهوری اسلامی ایران رجوع می کنند که این یک موفقیت بسیار بزرگ است.
وی بیان نمود: وضعیت علوم پزشکی در ایران بسیار ممتاز است و زمینه پذیرش دانشجوی خارجی در اغلب رشته های علوم پزشکی را در کشور داریم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: حدود ۲۰ هزار عضو هیات علمی در کشور داریم و نزدیک به ۲۳۰ هزار دانشجو در رشته های مختلف درحال تحصیل هستند.
در ادامه روسای نمایندگی ها به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای ارتقاء تعاملات وزارت بهداشت و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران پرداختند.منبع:

1400/09/25
11:12:31
5.0 / 5
1396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
محفل