نماینده مجلس:

دولت سیزدهم در مذاکرات شتابزده عمل نمی کند

دولت سیزدهم در مذاکرات شتابزده عمل نمی کند

به گزارش محفل نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با تشریح تفاوت ها در مذاکرات دولت سیزدهم اظهار داشت: دولت در این حوزه شتابزده عمل نمی کند چونکه نمی خواهد به توافق خام برسد و هدف توافقی اصولی و مناسب می باشد.


حجت الاسلام حسین جلالی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تکیه بر این که این دولت دلیلی برای توافق شتابزده ندارد چونکه اقتصاد را به مذاکره گره نزده اظهارداشت: البته ایران دنبال مذاکره بوده تا تحریم ها را هم بردارد و به همین علت با دست پر به وین رفته است.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در چند وقت اخیر بدون برداشته شدن تحریم ها یا امضای اف ای تی اف دستاوردهای مهم اقتصادی رخ داده است که نشان داده است دولت چنین دستاوردهایی را بدون مذاکرات برجامی داشته است.
وی انجام قرارداد گازی با برخی کشورهای شمال ایران، پیوستن به پیمان شانگهای و شروع روند تقویت ارزش پول ملی را همچون این موارد برشمرد و اظهار داشت: البته دستیابی به اورانیم مدنظر به دست توانمند متخصصان داخلی و هم دیگر مسائل حوزه سیاسی سبب شده که ایران با دست پر و همراه با تامل و اندیشه به مذاکرات وین برود.
جلالی با اشاره به اینکه برعکس ایران که پرقدرت در مذاکرات حاضر شده طرف مقابل ضعیف ورود کرده اظهارداشت: انجام اقدامات اقتصادی در داخل طی چندماه اخیر سبب شده که ایران با دست پر بر سر میز مذاکره حاضر شود.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اینک کار فروش نفت هم بهتر در حال انجام می باشد که سبب تقویت بنیه ارزی کشور شده است اظهار داشت: پیوستن به پیمان شانگهای با عنایت به ظرفیت های بزرگ اقتصادی این نهاد مهم اقتصادی خود جایگاه کشورمان را متمایز کرده است.
جلالی بیان نمود: وقتی از درون قوی باشیم، حرف هم برای گفتن داریم بنابراین کسی که دست پر دارد، در مذاکرات هم قدرتمندتر است.
وی در عین حال با اشاره به اینکه این مذاکرات کاملا تخصصی است و نباید نگاه عوامانه به آن داشت اظهارداشت: آمریکا و اروپایی ها رویکرد شیطنت آمیزی به مذاکرات ضد ایران دارند اما دولت سیزدهم در این حوزه هم دست برتر را دارد.
اگر راه مذاکره باز شد، توانی به توانمان افزوده می شود
جلالی افزود: ما هیچ عجله ای برای مذاکرات نداریم چونکه اقتصادمان را به برجام گره نزده ایم و راه برون رفت از مشکلات را در داخل پیدا کرده ایم.
وی اضافه کرد: در عین حال اگر راه مذاکرات باز شد که هم افزایی ایجاد می شود و توانی به توان های قبلی ایران افزوده می شود در غیر این صورت چیزی را از دست نداده ایم و ضرر نکرده ایم.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس اظهار داشت: ما هم می خواهیم مذاکره نماییم و تحریم ها را برداریم امّا از مذاکرات فرسایشی و تکراری خسته شده ایم.
جلالی بیان نمود: ایران بر برخی از مشکلات فائق آمده، به صورتی که ارزش پول ملی ایران در حال افزایش می باشد و به سمت ثبات قیمت ها رسیده ایم؛ کالاهای اساسی را هم تأمین کرده ایم.
وی تصریح کرد: این درحالی است که آمریکا ضعیف شده است و در مقابل، ایران با خون شهید سلیمانی قوی تر شده است و به مسیر خود ادامه می دهد.
جلالی اضافه کرد: دست برتر ایران در منطقه خود سبب شده که قدرتمند در پای میز مذاکره هم حاضر شود.
شهرستان های رفسنجان و انار در شمال استان کرمان قرار دارند.


منبع:

1400/09/19
21:40:24
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قیمت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل