كوهساری:

در بودجه ۱۴۰۱ به استان ها و نقاط کم برخوردار بیشتر توجه گردد

در بودجه ۱۴۰۱ به استان ها و نقاط کم برخوردار بیشتر توجه گردد

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ که از جانب دولت به مجلس تقدیم خواهد شد باید به استان ها و نقاط کم برخوردار بیشتر توجه گردد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، غلامعلی کوهساری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو بیان نمود: در دو سال گذشته به سبب شیوه ویروس کرونا موضوعات در ارتباط با دانشجویان و خواسته های آنها در زمینه مختلف کمتر توجه شده است. دانشجویان در صحنه های مختلف همیشه پیشگام بوده اند و در موفقیت های صورت گرفته نقش اساسی دارند.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به سفرهای استانی رئیس جمهور به نقاط مختلف کشور خاطرنشان کرد: امیدوارم سفر ایشان به استان گلستان بخشی از عقب ماندگی های این استان را جبران نماید. در این سفر انتظار این است که دستگاههای اجرایی با نگاه به حل مشکلات استان اولویت های هر حوزه و هر منطقه را احصاء و جمع بندی کنند، رئیس جمهور و وزرای دولت در جهت تکمیل زیر ساخت ها، معیشت و اشتغال در حوزه های مختلف شامل زیربنایی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با تخصیص اعتبارات لازم در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس اضافه کرد: در مظلومیت استان گلستان همین بس که با وجود ظرفیت های کم نظیرش جزو محروم ترین استانهای کشور است. استانی که از آغاز تاسیس آن بودجه در نظر گرفته شده برای آن کم و غیر عادلانه بوده و امسال تخصیص همین مقدار بودجه در نظر گرفته شده هم بسیار پایین بوده است. درصورتیکه امسال خیلی از پروژه های عمرانی با کمبود اعتبار مواجهند و خیلی از پیمانکاران این پروژه ها از دستگاههای اجرایی طلبکار بوده و چه بسا پیمانکارانی که در پروژه های عمرانی شهرستان های آزاد شهر و رامیان کار کرده اند و دستگاههای متولی از همین اندک تخصیص بودجه هم گاها آنها را محروم کرده اند.
کوهساری اظهار داشت: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ که از جانب دولت به مجلس تقدیم خواهد شد باید به استان ها و نقاط کم برخوردار بیشتر توجه گردد، استان هایی مثل گلستان که در آنها کمتر سرمایه گذاری شده است باید بیشتر مورد توجه دولت باشد. از دولت انتظار داریم در اختصاص بودجه به پروژه های استان گلستان بیشتر کمک نماید و هلدینگ ها و شرکتهای سرمایه گذار در این استان سرمایه گذاری کنند و در تأمین منابع جهت اجرای پروژه ها و استان گلستان بیشتر توجه گردد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: ضعف مدیریت در عملکرد برخی وزارت خانه ها مشهود است، انتصابات افراد خارج از بدنه وزارت خانه ها، عدم تغییر برخی مدیران که مشکلات قبلی حاصل عملکرد ضعیف آنان تابحال بوده است، انتصاب افراد کم تجربه در بدنه دولت، هیچکدام با برنامه های ریاست جمهوری سنخیت ندارد که باید این موارد از جانب وزرا و روسای سازمان های کشوری با دقت مورد توجه قرار گیرد.
کوهساری ضمن اشاره به خشکسالی در سال زراعی گذشته در گلستان خاطرنشان کرد: این خشکسالی خسارت زیادی به کشاورزان و دامداران استان وارد کرده است، بگونه ای که فقط در منطقه فندرسک ۱۰ ها هکتار از زمینهای زراعی کشت شده به وسیله کشاورزان زحمتکش بدون برداشت محصول زراعی نابود شد. در این حوزه لازم است وزارت نیرو برای سال زراعی آینده نسبت به تخصیص حق آبه این منطقه از رودخانه زرین کوه اقدام نماید.
وی اظهار نمود: با وجود تذکرات مختلف و پیگیری اینجانب متاسفانه وزارت نیرو در مورد قبض های صادره برق در استان گلستان و حوزه انتخابیه اینجانب کاری انجام نداده و مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. ازاین رو شرکت آب و فاضلاب استان گلستان به مشکلات کم آبی بخصوص در شهرستان های آزادشهر و رامیان و سایر بخش ها بیشتر توجه کند.
نماینده مردم آزادشهر در مجلس تصریح کرد: اگر مشکلات در این حوزه پیگیری نشود بطور قطع در فصل گرمای سال آینده مردم با مشکلات زیادی مواجه می شوند. مشکلات کارگران و کارکنان شهرداری های شهرهای کوچک از نظر پرداخت حقوق و مزایا و بیمه همچنان باقی است، وزارت نیرو نسبت به راه اندازی سد قره چای رامیان تسریع کند، راه اندازی ناحیه صنعتی بخش فندرسک خواسته مردم این منطقه است. حل مشکلات حوزه درمان با ارتقا بیمارستان حضرت معصومه (س) آزادشهر از ۶۴ تخت به ۱۳۰ تخت، ارتقا بیمارستان خانببین از ۴۰ به ۶۴ تخت و تخصیص اعتبار لازم و ردیف مستقل برای تکمیل بیمارستان ۹۱ تختی رامیان از دیگر خواسته های مردم حوزه انتخابیه اینجانب است.
کوهساری در ادامه تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تأمین نهاده های دامی برای دامداران و همینطور نسبت به راه اندازی شهرک کشاورزی در اراضی متعلق به ایستگاه تحقیقات دلند اقدام نموده و با تغییر مکان منابع طبیعی با شهرداری این شهر موافقت کند.
این نماینده مجلس در ادامه نطق خود تذکراتی را به وزرای کشور، صمت، ورزش و جوانان، کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه ای داد و خواهان حل مشکلات و تکمیل پروژه های حوزه انتخابیه اش توسط مسؤلان ذیربط شد.
او در آخر ضمن اشاره به مبحث رتبه بندی کامل فرهنگیان اظهار داشت: پرداخت پاداش آخر خدمت کارکنان، همسان سازی حقوق بازنشستگان، تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی، انعقاد قرارداد دستگاههای دولتی و عمومی با نیروهای شرکتی به صورت مستقیم باید صورت گیرد.1400/09/16
13:27:23
5.0 / 5
981
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل