وزیر كشور:

توپ برجام در زمین اروپایی هاست

توپ برجام در زمین اروپایی هاست

به گزارش محفل ایرنا- وزیر کشور در باره دور جدید مذاکرات وین اظهار داشت: حالا توپ در زمین اروپاییان است و آنها باید در اجرای تعهدات خود جدی باشند.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، احمد وحیدی روز دوشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی در بجنورد گفت: جمهوری اسلامی در ادامه مذاکرات و رسیدن به نتیجه لازم که همان لغو تحریم هاست، طرح های مبتکرانه خودرا به طرف مقابل اعلام نموده است.
وی اضافه کرد: طرف مقابل حالا با دولت های خود درحال مذاکره هستند و آنها باید نشان دهند که در اجرای تعهداتشان جدی هستند.
وزیر کشور بیان کرد: خواست کشور ما در دور بعدی مذاکرات کاملا مشخص است؛ کار عهدشکنانه توسط آمریکایی ها صورت گرفته و اروپایی ها هم با بی عملی مفرط در مقابل عهدشکنی آمریکا عکس العملی نشان ندادند.
وی افزود: جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد که اگر طرف مقابل به تعهداتش که همان لغو همه جانبه تحریم ها است عمل کند ما هم به تعهداتمان عمل می نماییم.
وحیدی اضافه کرد: ما کاملا به طرف مقابل بدبین هستیم برای اینکه تا حالا آثار مثبتی در اجرای تعهداتشان ندیده ایم.
وی اشاره کرد: فعالیت توسعه ای ما به برجام گره نخورده و بودجه ۱۴۰۱ با فرض تحریم ها نوشته شده و حرکت اقتصادی ما مستقل از تحریم ها انجام می شود و خواهند دید که اقتصاد ایران با وجود تحریم ها به جلو خواهد رفت و آنهایی که به تعهدات جهانی عمل نمی کنند ضرر خواهند دید.
نهضت ملی مسکن و تنظیم بازار از اولویت های وزارت کشور است
وزیر کشور در ادامه نهضت ملی مسکن و تنظیم بازار را از اولویت های مورد رسیدگی وزارت کشور عنوان نمود و اضافه کرد: در تمامی استانها کارگروه اقدام مشترک تنظیم بازار با مسئولیت استاندار تشکیل می شود و تمامی دستگاه ای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و دادگستری استان در این راستا تلاش خواهند کرد تا فعالیت خوبی انجام گیرد.
وی بیان کرد: تشکیل ستاد نهضت ملی مسکن از دستورات مهم و قابل پیگیری وزارت کشور است و این ستاد برمبنای ظرفیت های هر استان شکل گرفته و دنبال می شود.
وحیدی با اعلان اینکه تمامی سازو کارهای لازم برای ورود به بودجه ۱۴۰۱ در وزارت کشور برقرار است، افزود: فعالیت توسعه ای ما به برجام گره نخورده و بودجه ۱۴۰۱ با فرض تحریم ها نوشته و حرکت اقتصادی ما مستقل از تحریم ها انجام می شود.
وی اضافه کرد: دشمنان خواهند دید که اقتصاد ایران با وجود تحریم ها به جلو خواهد رفت و آنهایی که به تعهدات جهانی عمل نمی کنند ضرر خواهند دید.
احمد وحیدی وزیر کشور امروز دوشنبه بمنظور شرکت در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی بوسیله فرودگاه شهدای بجنورد وارد مرکز این استان شد و در ابتدای ورود به استان با حضور در مزار شهدای امامزاده سیدالعباس(ع) بجنورد به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
وزیر کشور در ادامه سفر خود با حجت الاسلام رضا نوری نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد دیدار نمود و سپس جهت شرکت در مراسم تودیع و معارفه استاندار خراسان شمالی به سالن شهدای دولت استانداری رفت.
استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.منبع:

1400/09/15
22:34:53
5.0 / 5
1122
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
محفل