در گفت و گو با محفل

انبارلویی: طرف غربی صداقت داشته باشد مذاکرات به نتیجه می رسد

انبارلویی: طرف غربی صداقت داشته باشد مذاکرات به نتیجه می رسد

به گزارش محفل عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تیم مذاکره کننده ایران در وین را ورزیده، امانتدار و آگاه به مسائل دیپلماتیک ارزیابی کرد و اظهار داشت: اگر طرف اروپایی و آمریکایی صداقت داشته باشند مذاکرات به نتیجه می رسد.


«محمدکاظم انبارلویی» عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره مذاکرات هسته ای در وین اظهار داشت: هدف تیم مذاکره تنها بحث هسته ای نیست بلکه بحث اصلی رفع همه تحریم ها و راستی آزمایی و دریافت تضمین تعهدات طرف مقابل است.
وی با اشاره به برخی مباحث مطرح شده در فضای رسانه ای درباره تیم مذاکره کننده اظهار داشت: انتقاد از تعداد افراد حاضر در مذاکرات زمانی که آمریکایی ها با بیش از ۱۵۰ نفر مذاکره کننده در این مذاکرات حاضر می شوند و از وزارت خزانه داری و تخصص های دیگر برای مذاکره حضور می یابند، چندان موجه نیست.
انبارلویی اظهار داشت: من بارها تاکید کردم که باید مقامات دستگاههای در رابطه با تحریم در مجموعه مذاکره کنندگان حضور داشته باشند تا خسارت هایی که بر اثر عدم اجرای تعهدات به وجود آمده است، را جبران کنند.
وی با اعلان اینکه تیم ایران در مذاکرات وین ورزیده و آگاه به مسائل دیپلماتیک است، اظهار داشت: تمرکز تیم مذاکره کننده بر موضوع رفع تحریم ها هم با توجه به این استعداد علمی و فنی، اگر طرف اروپایی و آمریکایی صداقت داشته باشد ما را به نتیجه خواهد رساند و معتقدم این تیم با اعتماد به نفس و امانت داری می تواند مذاکرات را مدیریت کند.
این تحلیلگر سیاسی درباره برخی تلاش ها برای گره زدن مذاکرات به مسائل داخلی و ایجاد هیجانات خاص در کشور اظهار داشت: آمریکایی ها حملات خودرا مقابل دولت و تیم مذاکره کننده از داخل و خارج شروع کردند که یکی از آنها همین بحث بحران آب و سو استفاده از مشکلات مردم اصفهان بود. آنها تلاش کردند این مساله را به یک بحران تبدیل کنند و از آن در آستانه مذاکرات سوء کنند.
وی افزود: آمریکاییها در فضای رسانه ای تلاش می کنند اینطور القا کنند که دست ها و ابزارهایی در داخل ایران دارند که در صورت عدم نتیجه گیری در مذاکرات و قبول نکردن زیاده خواهی های آمریکا از طرف ایران می توانند کشور را به هم بریزند که این مساله جدیدی نیست و زمان فتنه ۸۸ هم وجود داشته است اما این تصورات غلط است و راه به جایی نمی برد.
انبارلویی با اعلان اینکه آمریکایی ها از هر بهانه ای برای بحران سازی در داخل ایران استفاده می نمایند، اشاره کرد: نظام ایران با ثبات ومستقل است و همانند ۴۳ سال قبل هرگونه بحران ها و فتنه گری ها را پشت سر خواهد گذاشت.


منبع:

1400/09/13
16:22:01
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل