وزیر امور خارجه ایران روز ملی تایلند را تبریک گفت

وزیر امور خارجه ایران روز ملی تایلند را تبریک گفت

محفل: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با معاون نخست وزیر تایلند، با تبریک روز ملی این کشور و یادآوری سابقه 400 ساله روابط میان دو کشور، از وی برای سفر به تهران دعوت کرده است.


به گزارش سه شنبه شب ایرنا از وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و دان پرامودوینای معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه تایلند روز سه شنبه در یک گفت وگوی تلفنی درباب موضوعات مختلف همچون مسائل دوجانبه سیاسی و اقتصادی و مذاکرات وین به بحث و تبادل نظر پرداختند.
امیرعبداللهیان با اشاره به اینکه دو کشور توانسته اند از وضعیت بحرانی کرونا عبور کنند، اشاره نمود که حالا سفر هیأت های سیاسی و تجاری و همین طور گردشگران به دو کشور می تواند از سر گرفته شود.
وزیر امور خارجه ایران همین طور بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری کمسیون مشترک اقتصادی و کمیسیون تجاری دو کشور تاکید کرد.
امیرعبداللهیان تصریح کرد که در دولت جدید جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی با نگاه به آسیا دنبال می شود و در این میان تایلند از جایگاهی ویژه برخوردارست.
وزیر خارجه تایلند نیز در این تماس برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و گسترش روابط تجاری با ایران همچون در حوزه های فولاد، برنج و انرژی اعلام آمادگی کرد.
وزیر خارجه تایلند ضمن تاکید بر عزم بانکوک برای ارتقاء همه جانبه روابط از وزیر امورخارجه برای سفر به تایلند دعوت کرده است.


منبع:

1400/09/03
14:11:30
5.0 / 5
986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
محفل