در دیدار نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه؛

امیرعبداللهیان بر ضرورت مبارزه با تروریسم در سوریه اصرار کرد

امیرعبداللهیان بر ضرورت مبارزه با تروریسم در سوریه اصرار کرد

محفل: وزیر امور خارجه ضرورت بهره گیری از تجربه موفق همکاری مشترک ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم در سوریه را مورد تاکید قرار داد و استفاده از این الگو برای همکاریهای نزدیک دو کشور با هدف ایفای نقش در زمینه های اقتصادی بمنظور بازسازی سوریه و برقراری ثبات در این کشور را ضروری دانست.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و ورشینین معاون وزیر خارجه این کشور که در راس هیاتی برای دیدار و گفت و گو درباب روابط دو کشور و همین طور همکاریهای منطقه ای دو کشور خصوصاً در سوریه، بعد از دیدار از دمشق به تهران سفر کرده اند پس از ظهر امروز - یکشنبه - با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کردند.
حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با تاکید بر توجه جدی دولت سیزدهم به روابط فیمابین در عرصه های مختلف، تبادل هیات های عالیرتبه بین دوکشور و همین طور گفت وگوی تلفنی اخیر روسای جمهوری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه را حاکی از عزم دو کشور برای توسعه همکاریهای پایدار و طولانی مدت دانست.
امیر عبداللهیان با اشاره به همکاریهای منطقه ای فیمابین، همکاریهای مشترک دو کشور در سوریه را تجربه ای کاملا موفق ارزیابی کرد که در قالب خواست و اراده دولت و حاکمیت سوریه شکل گرفته است.
وی ضرورت بهره گیری از تجربه موفق همکاری مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم در سوریه را مورد تاکید قرار داد و استفاده از این الگو برای همکاریهای نزدیک جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با هدف ایفای نقش در زمینه های اقتصادی بمنظور بازسازی سوریه و بر قراری ثبات در این کشور را ضروری دانست.
تاکید بر همکاریهای ایران و روسیه در قالب فرمت آستانه و گفت وگوهای سوری - سوری بعنوان تنها مسیر حل سیاسی بحران سوریه از دیگر موضوعات مورد اشاه از طرف وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.
لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه و ورشینین معاون وزیر خارجه این کشور نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام وزیر امور خارجه روسیه به امیر عبداللهیان، گفت وگوها و تبادل هیات ها بین دو کشور در موضوعات مختلف مورد علاقه در زمینه های دو جانبه، چند جانبه و موضوعات مربوط به سوریه را با اهمیت خوانده و با اشاره به گفت وگوهای اخیر خود در دمشق آخرین وضعیت اقدامات و تحولات جانبی مربوط به سوریه در عرصه های بین المللی و با دیگر بازیگران را تشریح کردند.


منبع:

1400/09/01
00:00:13
5.0 / 5
1112
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , دولت , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
محفل