امیرعبداللهیان تروریستی خواندن حماس توسط انگلیس را محکوم نمود

امیرعبداللهیان تروریستی خواندن حماس توسط انگلیس را محکوم نمود

محفل: حسین امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران تصمیم انگلیس برای تروریستی خواندن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را محکوم نمود.


وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیتر خود نوشت: تصمیم انگلیس برای تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت مردمی حماس را محکوم می نماییم.
امیرعبداللهیان اشاره کرد که حقوق ملت فلسطین را نمی توان با وارونه جلوه دادن واقعیات پایمال کرد.
وی با تاکید بر حق تعیین سرنوشت فلسطینی ها اضافه کرد: تنها راهکار سیاسی برای فلسطین در برگزاری همه پرسی در بین تمام بومیان (سرزمین فلسطین) است.
منابع خبری انگلیس روز جمعه به نقل از «پریتی پتل» وزیر کشور انگلیس گزارش دادند که فعالیت جنبش حماس در این کشور برمبنای قانون "مبارزه با تروریسم" منع خواهد شد و براین اساس، هر کسی که از حماس حمایت کند، پرچم آنرا برافراشته یا جلساتی برای این سازمان ترتیب دهد، قانون انگلیس را نقض کرده است.
به نوشته روزنامه تایمز، وزیر کشور انگلیس اظهار داشت که تعلق داشتن به حماس، ابراز همراهی با آن، کمک به ترتیب جلسات یا نمایش پرچم های آنان در ملا عام ۱۰ سال مجازات حبس خواهد داشت.
در واکنش به این تصمیم، جنبش حماس با انتشار اطلاعیه ای "تروریستی خواندن" خودرا محکوم و خواهان محکومیت این تصمیم انگلیس شد و آنرا ادامه تعدی مقابل ملت فلسطین و حقوق ثابت آنها دانست که از بیش از یکصد سال پیش شروع شد.
در بیانیه حماس آمده است: متاسفانه انگلیس بجای عذرخواهی و اصلاح اشتباه تاریخی خود مقابل مردم فلسطین - چه در بیانیه شوم بالفور و چه در قیمومیت انگلیس که سرزمین فلسطین را به جنبش صهیونیستم واگذار کرد - به خیانت قدیمی خود ادامه می دهد و به متجاوزان به زیان قربانیان کمک می نماید.منبع:

1400/08/29
23:57:55
5.0 / 5
1263
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل