تسلیت ها برای درگذشت آیت الله مجتهدشبستری

تسلیت ها برای درگذشت آیت الله مجتهدشبستری

محفل: در پی درگذشت آیت الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علاوه بر رهبر انقلاب و روسای قوا هم چنین تعدادی از مقامات با صدور پیام های جداگانه از عصر روز گذشته، درگذشت وی را تسلیت گفتند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام دفتر آیت الله مجتهد شبستری مراسم وداع و تشییع پیکر وی روز پنجشنبه ۲۷ آبان از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه از مقابل حوزه علمیه آیت الله ایروانی(ره) واقع در تهران خیابان حضرت ولیعصر، تقاطع خیابان مولوی جنب مترو مهدیه، به سمت مهدیه تهران برگزار می گردد.
همچنین مراسم وداع، تشییع و تدفین آن مرحوم نیز روز جمعه مورخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ بامداد در جوار حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می شود.
متن پیام تسلیت محمد مخبر معاون اول رییس جمهور به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
درگذشت عالم انقلابی آیت الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزا صبر و اجر مسألت دارم.

پیام تسلیت محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی نیز بدین شرح است:
« اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا إلَیهِ راجِعونِ »
با نهایت تألم و تأثر خبر درگذشت حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری را دریافت کردم.
خدمات بهادار این روحانی مجاهد در مسئولیت های مهمی چون عضویت در شورای مرکزی جامعه روحانیت، عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام و همین طور حراست از سنگر عبادی و سیاسی نماز جمعه، حیاتی پر خیر و برکت از ایشان در صفحه روزگار به یادگار نهاده است. در این رهگذر، اندیشه انقلابی و جهادی آن عالم وارسته نیز منشأ خدمات و برکات بسیاری در عرصه های مختلف جامعه اسلامی را به همراه داشت که انشاءالله در کارنامه حسنات ایشان ثبت خواهد شد.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مُدّظله العالی)، شاگردان و علاقمندان ایشان به ویژه مردم متدین استان آذربایجان شرقی و همین طور بیت شریف ایشان، از درگاه حضرت حق برای آن فقیه وارسته، علو درجات مسألت می نمایم.

همچنین احمد وحیدی وزیر کشور با صدور پیامی درگذشت آیت الله مجتهد شیستری را تسلیت گفت.
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
رحلت عالم مجاهد و انقلابی حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری (قدس سره) عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، سبب تألم و تأثر فراوان شد.

این روحانی جلیل القدر در طول عمر با برکت خویش از هیچ تلاشی برای ترویج و نشر علوم اسلامی و شعائر دینی و مذهبی دریغ نکرد و از پیشگامان نهضت امام خمینی بود که خدمات ماندگاری را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بر جای گذاشت.
اینجانب این مصیبت را به مردم استان آذربایجان شرقی، حوزه های علمیه، نمایندگان مجلس خبرگان، شاگردان و علاقمندان، خصوصاً بیت مکرم آن عالم و آقازاده ایشان جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ جواد مجتهد شبستری تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همجواری با ائمه اطهار (ع) مسالت دارم.

در پی درگذشت آیت الله مجتهد شبستری، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز پیام تسلیتی به شرح زیر منتشر کرد:
بِسم اللّه الرّحمن الرّحیم

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ

رحلت عالمِ مبارز و فقیه انقلابی بصیر، حضرت آیت اللّه محسن مجتهد شبستری «رحمة اللّه علیه» عضو مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، سبب تألم و تأثر فراوان تمامی دوستداران انقلاب و ملت بزرگ ایران اسلامی شد.
این عالم جلیل القدر و روحانی مجاهد که از پیشگامان و پیشتازان شکل گیری نهضت حضرت امام خمینی «رحمة اللّه علیه» پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بود، با حضور مؤثر در سنگرهای مختلف خدمتگزاری خصوصاً در سنگر عبادی - سیاسی نماز جمعه، نمایندگی مقام معظم رهبری در خطهٔ دلیران آذربایجان و چندین دوره نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام و نیز تألیف و نشر کتاب های باارزش و ترویج فرهنگ و معارف دینی، عمر شریف خودرا در راه تبیین ارزش های اسلامی و خدمت به مردم و انقلاب گذراند و آثار باارزش و شاگردان برجسته ای را از خود به یادگار گذاشت و همیشه منشاء برکاتی بزرگ بود که در خاطره ها و یادها باقی خواهد ماند.
این یار و یاور وفادار و صادق امامین انقلاب، همیشه در کنار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بعنوان همراهی همدل و صمیمی در امر برگزاری مراسم و مناسبت ها و بزرگداشت ایام اللّه انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته، که اوج آن در مقابله با فتنهٔ پیچیدهٔ آمریکایی - صهیونیستی ۸۸ بود که با بصیرت دینی و روشنگری های خود و با تنویر افکار عمومی، همچون زمینه سازان و مؤثران خلق حماسهٔ ماندگار یوم اللّه نهم دی در تاریخ جاودانه شد.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این مصیبت بزرگ را به محضر مبارک حضرت بقیة اللّه الاعظم ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری «مدّظّله العالی»، مراجع عظام تقلید، علمای اعلام، حوزه های علمیه، اعضای محترم مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، قاطبهٔ مردم شریف آذربایجان، بیت معظم و معزا بالأخص فرزند ایشان حضرت حجة الاسلام والمسلمین آقای شیخ جواد مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری؛ و همهٔ شاگردان، ارادتمندان و ملت فهیم ایران اسلامی صمیمانه تسلیت و تعزیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن عالم بزرگوار علو درجات و همجواری با ائمه اطهار «علیهم السلام» و برای سایر بازماندگان سلامتی و صبر و اجر مسألت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور سابق کشورمان نیز در پیام تسلیتی که صادر کرد، نوشت:
انالله انا الیه راجعون
رحلت عالم پارسا حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری،، سبب تاثر و اندوه فراوان شد.
این عالم مجاهد و یار دیرین امام و انقلاب بعد از سالها مبارزه در راه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، در مسئولیت های گوناگون سیاسی و اجتماعی همچون عضویت در مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، چندین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و سال ها خدمت صادقانه در سنگر عبادی و سیاسی نماز جمعه کارنامه باارزش و پرافتخاری از خود برجا گذاشت که یقینا در خاطر مردم قدرشناس ایران باقی خواهد ماند.
اینجانب این ضایعه را به مردم شریف استان آذربایجان شرقی، حوزه های علمیه، اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، شاگردان و دوستداران و خصوصاً بیت شریف آن عالم مجاهد تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای ایشان علو درجات و همجواری با ائمه اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسالت دارم.
این خبر تکمیل می شود.منبع:

1400/08/27
14:26:46
5.0 / 5
1111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل