وزیر كشور:

نگران پیک ششم کرونا هستیم

نگران پیک ششم کرونا هستیم

البرز  وزیر کشور به حاشیه نشینی یک میلیون نفری در استان البرز اشاره نمود و اظهار داشت: این میزان حاشیه نشینی عدد قابل توجهی برای یک استان چهار میلیون نفری است که یک چهارم جمعیت آن حاشیه نشین باشند.احمد وحیدی روز شنبه ۲۲ آبان در مسافرت به البرز که برای تودیع و معارفه استانداران این استان انجام شد، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع)، اضافه کرد: امروز به منظور معرفی «مجتبی عبداللهی» و تکریم «عزیزاله شهبازی» که در استان زحمات زیادی کشیدند، در استان شهیدپرور البرز حضور یافتیم.

به گزارش محفل به نقل از ایسنا، وی در تشریح توانمندی استاندار جدید البرز که پیش از این مسئولیت هایی در تهران را عهده دار بوده است با اشاره به اینکه کمتر کار مهمی در تهران صورت گرفته که استاندار جدید البرز (مجتبی عبداللهی) در آن سهیم نبوده و نقش تعیین کننده ای نداشته باشد، اظهار نمود: ایشان نقش تعیین کننده ای در خیلی از کارها و اتفاقات بزرگ تهران داشت.

وی در بخش دیگری به اهمیت استان البرز اشاره نمود و اظهار داشت: استان البرز از اهمیت وافری در کشور از لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی که در راه ۱۰ تا ۱۱ استان بوده و هم حجم مهاجرت زیادی که دارد، برخوردار است، به صورتی که سالانه ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به این استان اضافه می شود.

وحیدی بیان نمود: بایستی ظرفیت استان برای پذیرش چنین مهاجرانی تبیین شود، ضمن این که باید تلاش نماییم این مهاجرت ها کمتر صورت بگیرد تا مردم البرز گرفتار مشکل و مضیقه نباشند، ولی به هر حال بخشی از این مهاجرت ها اجتناب ناپذیر است که بایستی برای آن ظرفیت لازم پیشبینی و آمادگی لازم کسب شود.

وی همین طور به حاشیه نشینی یک میلیون نفری در استان البرز اشاره نمود و اضافه کرد: این میزان حاشیه نشینی عدد قابل توجهی برای یک استان چهار میلیون نفری است که یک چهارم جمعیت آن حاشیه نشین باشند.

وزیر کشور به وضعیت صنایع البرز هم اشاره و خاطرنشان کرد: در این بخش نیز اقدامات خوبی صورت گرفته به صورتی که بنا بر گزارش ها ۱۲ هزار میلیارد تومان جلب سرمایه داشتند ولی بازهم باید توسعه یابد.

وی ابراز امیدواری کرد که کارهای استان البرز به لحاظ اهمیتی که دارد به خوبی جلو برود چونکه همجواری با تهران را داشته و اهمیت ویژه آن در باری است که از تهران می پذیرد و هم باری است که بر تهران می تواند داشته باشد و بایستی توجه بیش از پیش به این استان شود.

وحیدی در انتها برای استاندار جدید البرز در زیر بار و حجم سنگین فعالیت ها و وظایف در استان آرزوی موفقیت کرد.

ایران جزو کشورهای برتر در واکسیناسیون کرونا
وحیدی در ادامه سفر یک روزه خود به البرز در مراسم تودیع و معارفه استاندار البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه اگر لحظه ای غفلت و توقف نماییم مانند برکه آب گرفتار گنداب می شویم، اظهار داشت: برخی به اشتباه فکر کردند انقلاب ما هم تبدیل به یک نهاد ثابت و یک نظام بروکراسی می شود و از حرکت می ایستد و یک سری نهادهای بروکراتیک هستند که کشور را اداره می کنند، اظهار داشت: خط مشی امام و رهبر با کسانی که این گونه فکر می کنند این است که حرکت ما به سمت اهداف الهی مستمر است و توقفی هم ندارد.
وزیر کشور اضافه کرد: امروز پس از ۴۲ سال انقلاب ما همچنان درحال شکوفاتر شدن و پیش رفتن است و این رمز بقای انقلاب است. انقلابی بودند یعنی خودرا در راه تحول الهی قرار دادن و متکی بر آرمان های اسلامی و در بستر جامعه مومن، متعهد، شهید پرور ایران بزرگ حرکت کردن.
وحیدی با اشاره به اینکه این استان مسائل مهمی دارد اظهار داشت: البرز استانی استراتژیک و مهم می باشد که در راه ۱۴ استان دیگر قرار دارد و بار مهمی از مرکز سیاسی کشور را به دوش می کشد. سالانه نزدیک به ۱۰۰ هزار مهاجر از ۲۹ استان به البرز می آیند.
وزیر کشور اضافه کرد: مهاجرت از روستا به شهر، از شهرهای کوچک به بزرگ و از کلانشهرها به مرکز خیلی مطلوب نمی باشد ازاین رو باید مهاجرت معکوس را در دستور کار قرار دهیم. روستاهای ما مولد هستند ولی وقتی که جمعت از روستا به شهر می آید متأسفانه حاشیه نشینی اتفاق می افتد و تولید از دست می رود.
این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه البرز ظرفیت های مهمی دارد که باید مورد توجه و استفاده قرار گیرد، اظهار داشت: وجود ۳۵۰۰ واحد صنعتی و ۱۵۰ برند ملی و بین المللی در البرز سبب شده بخش زیادی از صادرات کشور از مبدأ این استان بگیرد. البرز هم دارای سرمایه انسانی هم صنایع مختلف و دانشگاه های معتبر است و امکان استفاده از نخبگان در این استان به خوبی وجود دارد.
وی در ادامه ضمن اشاره به این که یکی از مسائل استان مشکل آب است، اظهار داشت: وجود ۱۲ هزار حلقه چاه بدون مجوز و فرونشست زمین از تبعات این مساله است که یکی از چاره های آن استفاده از پساب و مسدود کردن چاه های بدون مجوز و توسعه کشت گلخانه ای است.
وحیدی با اشاره به اینکه تراکم جمعیت البرز ۱۱ برابر تراکم متوسط کشور است ولی با مدیریت خوب استان مشکلات هم کنترل شده است، اظهار داشت: البرز یک نمونه بسیار عالی از همزیستی همه استانهای کشور است بنابراین دشمن تلاش می کند و بسیار هم بر روی این استان برای ایجاد حاشیه سرمایه گزاری نموده است اما با مدیریت قوی و هماهنگی دستگاه ها تلاشهای آنها ناکام خواهد ماند و نخواهند توانستن دغدغه امنیتی ایجاد کنند.
وی ضمن قدردانی از تلاشهای استاندار سابق البرز اظهار داشت: استاندار پیشین البرز بسیار صادقانه تلاش کردند و گزارشی که داده شد نشان داده است که با اخلاص کار کردند. امروز کار بر عهده آقای عبدالهی قرار گرفته که جهادگر ساعی و پرافتخار در صحنه سازندگی بوده اند و کار مهمی در تهران انجام نشده جز این که رد پایی از دکتر عبدالهی در آن باشد و امروز هم در خدمت مردم شریف البرز هستند.
وزیر کشور در ادامه به تلاشهای دشمن برای فشار بر مردم از راه تحریم اشاره کرده و اظهار داشت: دشمن در رسیدن به هدف خود با تحریم موفق نبود و البته نتیجه آن فشارها سبب شد مردم انقلابی تر و استوار تر از چند سال پیش به میدان بیایند به نتیجه آن رأی به آیت الله رئیسی بود.
وی اضافه کرد: در موضوع بنزین هم مردم بسیار صبورانه برخورد کردند و دشمن نتوانست به هدف خود برسد. این نشان داده است مردم دولت را از خود می دانند؛ دولت هم خودرا خادم مردم می داند. ملاک تشخیص این که کسی در جایی باشد یا نباشد به درد مردم خوردن است یعنی در خدمت نیازها، مطالبات و خواسته ها و آرمان های آنان باشد.
وزیر کشور با اشاره به اینکه همه با هم باید حرکت نماییم و هیچ چیزی نباید ما را گرفتار هراس کند، اظهار داشت: هیچ چیزی جز کم کاری و انقلابی حرکت نکردن و کم توجهی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای هراس وجود ندارد.
وی افزود: کسانی که روز گذشته همه چیز کشور را به رفع تحریم وصل می کردند حالا پس از گذشت دو ماه و اندی از این دولت می گویند چرا همه مسائل حل نشده است شما که تا چند ماه پیش رفع همه مشکلات را به رفع تحریم ها گره زده بودید.
وی با اشاره به اینکه موضوع کرونا تحت کنترل است، اظهار داشت: ایران در بحث کرونا امروز جزو بالاترین کشورها در دنیا به لحاظ تزریق واکسن است. البته نگران پیک ششم هستیم و باید مواظبت نماییم و فکر نکنیم همه چیز عادی شده است ازاین رو باید حساس باشیم.
وزیر کشور اظهار داشت: در بحث تنظیم بازار قیمت اقلامی چون سیمان و فولاد یک چهارم شد؛ در بعضی کالاهای دیگر مانند ارزاق عمومی هم مردم انتظار دارند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم ما بهره وری در اقتصاد است، اضافه کرد: ما دو میلیون میلیارد تومان یارانه پنهان می دهیم.
وزیر کشور در ادامه ضمن اشاره به اهمیت آمایش سرزمینی و با اشاره به اینکه هر استان الگوی خاص پیشرفت خودرا باید داشته باشد، اظهار داشت: استانداران ما با اختیارات بیشتر کار خواهند کرد، بر طبق سند پیشرفتی که با استانداران به نتیجه خواهیم رساند استانداران میدان داران صحنه هر استانی برای پیشبرد امور هستند و سازمان برنامه و بودجه بر همین مبنا برای ۱۴۰۱ برنامه طراحی کند.
وی افزود: یکی از مسائل مهم لطمه های اجتماعی است در یکی دو روز گذشته خدمت ریاست جمهوری شورای اجتماعی را داشتیم یکی از مسائل که استاندار محترم حتما در دستور کار قرار می دهد لطمه های اجتماعی است.
1400/08/23
10:08:12
5.0 / 5
1007
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طراحی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل