امیرعبداللهیان:

توافق خوب مستلزم لغو موثر تحریم ها است

توافق خوب مستلزم لغو موثر تحریم ها است

وزیر امور خارجه اظهار داشت: توافق خوب مستلزم لغو موثر و قابل راستی آزمایی تحریم ها و بازگشت کامل طرف های مقابل به تعهدات است.


به گزارش محفل به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسین امیرعبداللهیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: سلام هموطنان عزیز، با نهایی شدن زمان برگزاری گفت وگوها در وین، ضروری بود که یکبار دیگر مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران را به دیگر طرف های برجام ابلاغ کنم.
وی اضافه کرد: به همین دلیل، طی هفته گذشته در گفت وگوهای تلفنی مفصل و جداگانه با وزرای خارجه ۵ کشور عضو برجام (چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه) بر چند نکته تاکید کردم، همچون اینکه دولت جمهوری اسلامی ایران با نگاهی عملگرایانه و نتیجه محور وارد گفت وگوها می شود و مصمم به دستیابی به یک «توافق خوب» است، اما این امر مستلزم لغو موثر و قابل راستی آزمایی تحریم ها و بازگشت طرف های مقابل به تعهدات کامل است.
وزیر امور خارجه عنوان کرد: ضمنا یادآوری کردم که اقدامات و قانون شکنی های آمریکا همچون تحریم های تازه این کشور عرضه تضمین های عینی از جانب آمریکا را به یک لزوم غیرقابل چشم پوشی تبدیل نموده است. در این راستا، معاونم دکتر باقری هم در پایتخت های اروپایی دیدارهایی صریح، شفاف و مفید را انجام داده است.
امیرعبداللهیان با تکیه بر این که جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن بست های باقی مانده از گفت وگوهای پیشین، بماند، ضمن اینکه آنرا در دسترس خود دارد، اظهار داشت: معتقدم اگر طرف های مقابل با نگاهی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکان پذیر است.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که بارها تاکید کرده ام، دولت جمهوری اسلامی ایران سیاست توسعه روابط متوازن با کشورها بر مبنای احترام متقابل و منافع مشترک را با جدیت تداوم می بخشد و مصمم است گسترش همکاریهای اقتصادی دو و چندجانبه به مبحث برجام گره زده نشود.


1400/08/22
22:17:22
5.0 / 5
1011
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
محفل