در پیامی به مناسبت روز ملی ایتالیا؛

سفیر ایتالیا: به توسعه روابط با ایران متعهدم

سفیر ایتالیا: به توسعه روابط با ایران متعهدم

محفل: سفیر ایتالیا در ایران، به مناسبت هفتاد و چهارمین سالگرد تاسیس جمهوری ایتالیا، در پیامی ویدئویی، بر تعهد خویش برای توسعه روابط میان دو كشور، تاكید نمود.


جوزپه پرونه، در این پیام ویدئویی، با اشاره به اینکه ایران و ایتالیا، هر دو به خاطر همه گیری کرونا، متحمل لطمه هایی شده اند، ابراز اطمینان کرد که دو کشور با اتکا به مقاومت و روحیه از خودگذشتگی که مردمانشان دارند، نه فقط بر این چالش پیروز شوند بلکه نیرومندتر از گذشته باشند.
وی در بخش دیگری از این پیام، روابط دیرینه و عمیق ایران و ایتالیا را یادآوری کرد و گفت دو کشور، میراث دار دو تمدن کهن هستند و سابقه ای درخشان در ارتباطات، تبادل و غنی سازی خویش دارند.
پرونه با اعلان اینکه امروز، روابط میان ایتالیا و ایران، در همه زمینه ها در حال توسعه است، اظهار داشت: ایتالیا یکی از شریکان اصلی ایران در حوزه های بازرگانی و اقتصادی بوده است و الان ارتباطات فرهنگی، هنری و علمی میان دو طرف نیز با سرعتی بیش از پیش، توسعه می یابد.
سفیر ایتالیا در ایران، ضمن اعلام تعهد خود به گسترش روابط دوجانبه، به برخی از پروژه های فرهنگی این سفارت در کشورمان اشاره نمود و اظهار داشت: پروژه ائتلاف هنر شهری، هنرمندان ایرانی و ایتالیایی را گرد هم می آورد تا آثارشان را به صورت مشترک روی دیوار بیرونی اقامتگاه سفیر در تهران به نمایش عموم بگذارند.
وی همین طور یادآوری کرد: هفته سینمای ایتالیا که قرار بود با همکاری سینمای هنر و تجربه در تهران، کیش و شیراز برگزار شود، به سبب همه گیری کرونا به تعویق افتاد؛ اما به محض آنکه شرایط بهداشت عمومی اجازه دهد، این برنامه برگزار می شود.
جوزپه پرونه، پیام خودرا با چند جمله فارسی خطاب به ایرانیان، تمام کرد و همچون اظهار داشت: مایلم پیام همدلی و نزدیکی ایتالیا را به شما ابراز کنم. از میهمان نوازی و محبت شما به ایتالیا سپاسگزارم.
ایتالیا هر سال، روز ملی خودرا با برگزاری مهمانی در باغ آن کشور در فرمانیه تهران گرامی می داشت، اما امسال به سبب شرایط ناشی از همه گیری کرونا، این مهمانی برگزار نشد.منبع:

1399/03/14
14:46:10
5.0 / 5
2344
تگهای خبر: ائتلاف , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
محفل