پاسخ قاطع ایران به ادعاهای رژیم صهیونیستی، امارات و مراکش در سازمان ملل

پاسخ قاطع ایران به ادعاهای رژیم صهیونیستی، امارات و مراکش در سازمان ملل

نماینده جمهوری اسلامی ایران در جلسه کمیته سیاسی و استعمارزدایی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به افترا پراکنی های رژیم صهیونیستی و ادعاهای امارات و مراکش درباره جزایر سه گانه ایرانی و تحریف نام خلیج فارس قاطعانه پاسخ داد.


به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به وقت محلی، نماینده ایران در جلسه کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به ادعای ارضی امارات متحده عربی و همینطور حمایت نماینده مراکش از موضع امارات درباره جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک، بر موضع پایدار و اصولی ایران که وجود چنین اختلافی را بین ایران و امارات به رسمیت نمی شناسد، تصریح کرد.
دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در این جلسه اظهار داشت: سه جزیره ایرانی یاد شده بخش جدایی ناپذیر از قلمرو ایران بوده و ازاین رو هرگونه ادعایی برخلاف این حقیقت به طور مطلق رد می شود.
نماینده ایران در این جلسه با عنایت به تحریف نام خلیج فارس، ضمن یادآوری عبارت صحیح خلیج فارس، آنرا بر مبنای استانداردهای جغرافیایی شناسایی شده توسط جامعه بین المللی همچون سازمان ملل دانست که با آرزوهای سیاسی دستخوش تغییر نخواهد شد.
نماینده ایران در کمیته سیاسی و استعمارزدایی مجمع عمومی سازمان ملل متحد همینطور در پاسخ به اتهامات نماینده رژیم صهیونیستی، با یادآوری اقدامات غیرقانونی، سیاست های نژادپرستانه و جنایات جنگی این رژیم که توسط سازمان ملل مستند هم شده است، اضافه کرد: هدف این رژیم از تصویرسازی خود بعنوان یک موجودیت بی گناه با هدف سرپوش گذاشتن بر سیاست های توسعه طلبانه، پنهان کردن اقدامات تنش آفرین در منطقه و انحراف اذهان عمومی و توجه کشورها از سبعیت آنها بخصوص نسبت به مردم فلسطین است.

وی ضمن اشاره به جنگ ۱۱ روزه اخیر در ماه می ۲۰۲۱ ضد مردم غزه که منجر به شهادت ۲۵۶ فلسطینی همچون ۶۶ کودک و ۴۰ زن شد، از جامعه بین المللی خواست ضد فعالیتهای غیرقانونی این رژیم که در تناقض با حقوق بشر و همینطور قطعنامه های سازمان ملل است، اقدام جدی کند.منبع:

1400/08/13
20:43:16
5.0 / 5
1175
تگهای خبر: اتهام , قانون , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل