سخنگوی حزب اعتماد ملی:

محیط زیست دغدغه اول احزاب نیست

محیط زیست دغدغه اول احزاب نیست

محفل: سخنگوی حزب اعتماد ملی با اشاره به این که محیط زیست دغدغه احزاب هست،، ولی اینطور نیست که احزاب همه کارهای خودرا تعطیل کرده و فقط به محیط زیست بپردازند.


محمدصادق جوادی حصار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که محیط زیست یکی از ابزارهای زیست بهینه و سالم برای شهروندان است، اظهار نمود: وقتی جریان های سیاسی می خواهند به رفاه اجتماعی و زندگی بهتر و مسالمت آمیز شهروندان فکر کنند، باید به لوازم آن هم توجه نمایند که محیط زیست یکی از این لوازم است.
وی افزود: دلیل این که احزاب سیاسی کمتر بصورت مستقیم به موضوع محیط زیست ورود می کنند؛ شاید این باشد که احزاب ما بیشتر کارکرد سیاسی اجتماعی دارند. مسائل مربوط به محیط زیست بیشتر در زمینه فعالیت سازمان های مردم نهاد مرتبط تعریف می شود. البته کارشناسان سیاسی هم نظرات خودرا به این سازمان ها منتقل می کنند.
‎این فعال سیاسی با اعلان اینکه محیط زیست دغدغه احزاب نیز هست، اشاره کرد: اینطور نیست که احزاب همه کارهای خودرا تعطیل کرده و فقط به محیط زیست بپردازند. حزب اعتماد ملی هم دغدغه محیط زیست را دارد ولی اینطور نیست که تنها به این حوزه بپردازیم و مسایل سیاسی کشور را رها نماییم.
‎جوادی حصار اشاره کرد: یکی از راه های توجه به محیط زیست، سیاست گذاری و ریل گذاری مناسب می باشد تا بستر حیات آفرین برای جامعه فراهم گردد.
‎این فعال سیاسی با اشاره به شیوه های مختلف تعامل احزاب با جریان سیاسی حاکم، اشاره کرد: مرحله اول تأثیرگذاری مستقیم یا غیرمستقیم بر قدرت است به شکلی که نظریه های خودرا با هدف تأثیرگذاری بر جریان حاکم از شیوه های مختلف بیان نماییم. مرحله دوم تعامل با قدرت است که با داد و ستد و گفت و گو با جریان حاکم، نظرات خودرا به طرف تعامل بقبولانیم تا جریان حاکم عامل اجرائی برخی از برنامه های ما باشد. مرحله سوم تسخیر قدرت است. در این مرحله می توانیم بیشتر برنامه های خود همچون برنامه های حوزه محیط زیست را اجرائی نماییم. در حقیقت کسب قدرت برای خود قدرت نیست بلکه قدرت ابزاری برای اجرای برنامه ها می شود. بدین سبب احزاب با کسب قدرت می توانند برنامه های متنوع و گوناگون همچون ایده ها برنامه های محیط زیستی خودرا به اجرا درآورند.1400/08/12
12:17:45
5.0 / 5
1134
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
محفل