پروانه مافی :

فعالیتهای حزبی و سیاسی به علت كرونا تعطیل شده است

فعالیتهای حزبی و سیاسی به علت كرونا تعطیل شده است

به گزارش محفل یك عضو شورای مركزی حزب كارگزاران سازندگی اظهار داشت: پنج ماه است كه به علت بیماری كرونا احزاب فعالیتهای خویش را تعطیل كردند.


پروانه مافی در گفتگو با ایسنا، با بیان این که کرونا پیچیدگی های فراوانی دارد و تابحال هیچ دارو، درمان و واکسنی برای آن ساخته نشده است، اظهار داشت: یک فضای پرابهام در معالجه این بیماری در دنیا به وجود آمده است و این بیماری بر حوزه های مختلف همچون حوزه سیاسی اثر گذاشته است.
وی افزود: پنج ماه است که احزاب نشست های خویش را تعطیل کرده اند جلسات شورای مرکزی معمولا با حضور 15 تا 20 نفر و گاهی تا 40 نفر برگزار می شود، اما به علت همین تعداد نفرات زیاد و خطر اجتماعات، این نشست ها تعطیل می باشد و یک ارتباطی میان افراد در احزاب وجود ندارد و ارتباط احزاب هم با هم که در خانه احزاب شکل می گرفت حالا وجود ندارد و وقتی این ارتباط نباشد فعالیت سیاسی کند یا تعطیل می شود البته ارتباط در فضای مجازی وجود دارد اما این گفت وگوها محدود است.
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: نشست های سیاسی، جلسات شورای مرکزی و جلسات کمیته های حزب کارگزاران متوقف شده است سایر احزاب هم همین گونه هستند در واقع کرونا فعالیت سیاسی را از همه گرفته است.
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا کرونا برانتخابات ریاست جمهوری هم تأثیر خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بعضی می گویند واکسن کرونا تا شهریورماه آماده می شود برخی کشورها هم مدعی دستیابی به واکسن هستند اگر واقعا واکسن کشف شود، می تواند کرونا را کنترل کند و به تدریج شرایط برای فعالیت فراهم می شود، البته با وجود واکسن هم، بازگشت به شرایط پیش از کرونا به تدریج رخ خواهد داد. اگر تا پاییز واکسن کرونا تولید شود، امکان بازگشت به فعالیتهای سیاسی و حزبی وجود دارد.
مافی افزود: از مهرماه تا زمان انتخابات فرصت کافی برای فعالیتهای سیاسی و حزبی وجود دارد اما اگر این واکسن کشف نشود، کرونا بر انتخابات تأثیر خواهد گذاشت و حتی شاید باعث کاهش مشارکت در انتخابات شود. البته زمینه برای فعالیت در فضای مجازی فراهم است ولی در زمان انتخابات فقط نمی توان به فعالیت در فضای مجازی تکیه کرد.
منبع:

1399/04/28
13:30:09
5.0 / 5
2059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل