سردار سلامی:

شرایط ما معمولی نیست

شرایط ما معمولی نیست

به گزارش محفل سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه اسلام در جنگی نابرابر بسط و گسترش یافت، تصریح کرد: آنچه امروز می بینیم درخشش، قد کشیدن و برافراشته شدن اسلام در یک سو و زوال قدرت های شیطانی از سویی دیگر است و قدرت هایی که به خدا متکی نیستند هرچه قدرتمند باشند، محکوم به شکست هستند.


به گزارش محفل به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم اختتامیه اجلاسیه سراسری اساتید شبکه بسط و گسترش اسلام در جنگی نابرابر تربیتی بسیج(صالحین) در تالار قدس حرم مطهر رضوی با اشاره به اینکه اسلام در جنگی نابرابر بسط و گسترش یافت، اضافه کرد: اسلام در مقابل قدرت های شرور عالم که در منطق نابرابری و یک جهالت نوین جهان را توصیف می کنند، در فضای یک جنگ چند بعدی و جهانی در محیطی نابرابر بسط یافته است.
وی با اشاره به اینکه ما در خطیرترین مقطع تاریخ اسلام زندگی می نماییم و شرایط ما معمولی نیست افزود: امروز احکام الهی فرصت پیاده شدن و اسلام فرصت ظهور و درخشش پیدا کرده اند، اسلام باردیگر تشکیل حاکمیت داده و به قدرت رسیده است، هرگاه خورشید عالم تاب اسلام می درخشد مشرکان مقابل این تلالو صف می کشند تا آنرا خاموش کنند.
سردار سلامی اضافه کرد: امروز همان وقایع سخت و سهمگین صدر اسلام درحال رخ دادن است چون که وقتی اسلام طلوع کرد با خود پیام عدالت، آزادی، حاکمیت دین و لزوم نبود جهل را آورد، وقتی این دین ظهور کرد هیچکس فکر نمی کرد قلیل مستضعفانی بتوانند از زیر صفر و بدون قدرت، دینی مانند اسلام را در مکه جهانی کنند.
سردار سلامی با اشاره به اینکه اسلام خیلی زود قلب ها را تسخیر کرد، اما جنگ های سختی اتفاق افتاد، اظهار داشت: بعد از پیامبر، یکایک ائمه(ع) هم برای عظمت اسلام جنگ کردند و نشان دادند که این عظمت فروافتادنی نیست؛ حالا قدرت های شیطانی در صورتیکه بتوانند آنرا در عبادات فردی خلاصه کنند مشکلی ندارند، اما نمی پذیرند اسلام نظام سیاسی ایجاد نماید و جغرافیای قدرتمندی داشته باشد و نقشه دنیا را تغییر دهد.
فرمانده کل سپاه ضمن اشاره به این که ماباید صالحین را رشد و ارتقاء بدهیم اضافه کرد: در این راه جلو بروید وهیچگاه متوقف نشوید.
وی ادامه داد: قدرت های مستکبر هر چیزی که در چارچوب عدالت باشد، برنمی تابند و نمی توانند ببینند که اسلام زنجیرها را از افکار انسان در عصر مدرن باز کند، بخصوص وقتی این اندیشه ها در فکر رهبری باشد که خداوند معجزه خویش را در ذهن او قرار دهد تا اسلام را در جهان بدون سلاح و تجهیزات گسترش دهد.
سردار سلامی تصریح کرد: امروز نام اسلام را در جهان با عزت و ذلت ناپذیری می بینید، این یک واقعه عظیم نیست بلکه اعظم است و این در هر مقیاسی یک حقیقت الهی است.
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه منطق قوی، قدرت می خواهد و هر منظومه ای باید با قدرت جاری شود، خاطرنشان کرد: اگر خورشید اسلام باردیگر کم فروغ شود امکان دارد ما باردیگر قرن ها در جاهلیت بمانیم، ما محکوم به پیروزی هستیم تا موفقیت را پیش بگیریم و این کار مشکلی است که به خودی خود اتفاق نمی افتد.
سردار سلامی تصریح کرد: باید زمینه نصرت و نزول رحمت الهی را فراهم نماییم، چگونه از این عظمت های خلق شده حفاظت نماییم و آنچه امروز می بینیم درخشش، قد کشیدن و برافراشته شدن اسلام در یک سو و زوال قدرت های شیطانی از سویی دیگر است و قدرت هایی که به خدا متکی نیستند هرچه قدرتمند باشند، محکوم به شکست هستند.
فرمانده کل سپاه افزود: دشمن رهبران به معنای واقعی فاسق، خطرناک، بی منطق و بی رحم دارد و روی جهان اسلام تمرکز کرده اند، قلب مرکزی این منطقه جهان اسلام، ایران است و قلب ایران امام خامنه ای (مدظله العالی) هستند.
وی افزود: دشمن قدرت خویش را روی این منشأ حکمت و تدبیر متمرکز کرده و در مقابل دشمن، مقام معظم رهبری میانه میدان ایستاده اند و کوه آرامش هستند و تدبیر می کنند، چگونه ایشان توانسته اند این همه قدرت بسازند و صاحب راهبرد و سیاستی باشند که هیچ کس نمی تواند آنرا نابود کند؟
سردار سلامی اظهار داشت: امام خامنه ای آموزش شجاعت، توکل، استقامت و صبر را به ما می دهند، دشمن در بعضی مواقع می خواست برای نابودی ما از تمام گزینه ها استفاده نماید.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری با این قدرت کشور را به پیش برده اند؛ عبور از بزرگ ترین تحریم اقتصادی دنیا کار دشواری است و فقط با نصرت الهی امکان پذیر است. رهبری مظهر حکمت الهی است و جهان به این حکمت غبطه می خورد.
سردار سلامی با اشاره به اینکه قدرت یعنی میزان تاثیر بر اراده دیگران، اظهار داشت: قدرت ما مرهون یک انقلاب است، باید همه جا ساختار قدرت ایجاد کرد و دست و پای دشمن را به باطلاق فرو برد؛ حالا شکر خدا این رهبر عزیز تنها نیست و سپاهیان جان فدای بسیاری دارد.
وی ادامه داد: آگاهی مومنانه عامل موفقیت مااست و انسان عامل اصلی پیروزی و شکست است، ابزارها بی روح هستند و انسان به آنها قدرت می دهد و وقتی انسان تربیت شده مکتب ایثار است آن وقت پیروزی با دست های قطع شده هم قطعی است.
وی افزود: ما در مقابل دشمن ایستاده ایم و تربیت جوانان ضامن پیروزی ما در تمام میادین است، حوادث تلخ دیگر تکرار نمی گردد، چونکه مردم صبر و شکیبایی را بر کرنش و وابستگی به دشمن ترجیح می دهند.
سردار سلامی تصریح کرد: اردوی جهادی تربیت ما است، جهاد در راه خدا تمرین تربیت و تقوا است، فرماندهان ما با این اعمال در پیشگاه خداوند قضاوت می شوند، غفلت نکنید و دشمن را دست کم نگیرید چون که او هنوز ایستاده و نفس می کشد، در انتهای راه رسیدن به قله فشار زیادی می آید، اما قله آنجاست.
همایش اساتید تربیتی شبکه صالحین بسیج کشور به مدت سه روز در محل تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در جوار حرم نورانی امام رضا(ع) برگزار شد.
منبع:

1400/08/05
19:58:53
5.0 / 5
1104
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , حكم , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل